Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vědecká knihovna v Ostravě slaví 70 let. Novou budovu si už jistě zaslouží

  • Ostrava,

Jedna z důležitých vzdělávacích institucí - vědecká knihovna v Ostravě slaví 70 let. Za dobu své existence se už hodně změnila a jistě si zasloužila i důstojnější prostory pro své fungování. Na dobré cestě je totiž stavba tzv. Černé kostky, kde by se měla přestěhovat.

Moravskoslezská vědecká knihovna je neodmyslitelnou součástí Nové radnice v Ostravě už od svého vzniku v roce 1951. Rychle se stala důležitou vzdělávací institucí. Dnes ji využívají především studenti, kterých je v Ostravě asi 40 tisíc. 

Libuše Foberová, ředitelka Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě: "Sloužíme studentům, vědcům, pedagogickým pracovníkům, ale třeba i nemocnicím, průmyslovým podnikům a institucím v regionu. Již 70 let nabízíme své služby jak laické, tak odborné veřejnosti."  

Původně měla vědecká knihovna v budově radnice sídlit jen provizorně pár let, ale je tam dodnes a tak letos slaví 70 výročí. Jedním z dárků by měla být nová budova. Jistě jste už slyšeli o Černé kostce, která se chystá a v nejbližších dne pude podána žádost o stavební povolení. 

Lukáš Curylo, náměstek hejtmana MS kraje: "Předpokládáme, že během dvou, tří měsíců by mohlo být stavební povolení vydáno a to je poslední k rok k tomu, abychom mohli v létě vyhlásit soutěž na zhotovitele stavby. Ta nová budova nebude pouze knihovna, tak jak ji známe z dřívějších let. V celém světě jsou v současnosti trendy takové, že knihovny se stávají takovým edukačním, vzdělávacím a výchovným centrem." 

Knihovna v rámci oslav pokřtí knihu o své historii. Mělo by to být na konci května v rámci Knižního festivalu na Černé louce. připraveno je ale mnoho dalších překvapení a dokonce dárky pro čtenáře. 

Nahlásit chybu


K tématu
Zdeněk Klapuch, Home Office
Ostrava
od 7 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři s.r.o., advokátní kancelář, Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail