Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V centru Ostravy vyroste nový bytový dům. Postaví ho domácí ostravská společnost

  • Ostrava,

V centru Ostravy naproti Divadlu Antonína Dvořáka vyroste nový bytový dům. Pozemek prodá soukromému investorovi město. Bude tak zastavěno místo, kde dlouhé roky chátral objekt Vojanka, než byl loni zbourán.

V loňském roce jsme vás informovali o likvidaci nevzhledného chátrajícího objektu na nároží ulice Vojanova a Smetanova náměstí. Ostrava pozemek vyčistila a nabídla k prodeji investorům. Přihlásilo se jich celkem 5 a pracovní skupina složená z odborníků a zástupců města pak jejich nabídky hodnotila. Vybrána byla ostravská společnost Promet, která chce stavět bytový dům s komerčními prostory.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: „Zájem o lukrativní pozemek v centru města nedaleko budovy Divadla Antonína Dvořáka projevilo pět společností. Z toho dvě musely být vyřazeny pro nesplnění podmínek. Ostatní nabídky město hodnotilo komplexně ve všech souvislostech bez preference některého z kritérií. Jednání o podmínkách prodeje bylo náročné, protože město si, jako ve všech případech, potřebuje dostatečně smluvně zajistit plnění závazků ze strany kupujícího. Vybraný investor je díky svým dosavadním zkušenostem pro město kvalitním a silným partnerem a jeho návrh přinese možnost dalšího atraktivního bydlení v centrum města."

Pozemek o rozloze 635 metrů čtverečních prodá město za 9 milionů 200 tisíc korun. Jeho výhodou je blízkost  významných kulturních a společenských institucí, jako jsou divadla, univerzitní kampus nebo památkově chráněný dům knihy. 

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: „Návrh společnosti Promet představuje atraktivní šestipodlažní bytový dům s 26 bytovými jednotkami, s prostory pro obchod a služby v přízemí a jedním patrem podzemního parkování. Po podpisu smlouvy bude následovat 3měsíční období prověrky, jejímž cílem je ověření proveditelnosti projektu. Následovat bude zpracování projektové dokumentace pro společné povolení do patnácti měsíců, a poté samotná výstavba objektu. Dokončení stavby se tak předpokládá na konci roku 2024 až 2025, v závislosti na průběhu stavebního řízení."

Pracovní skupina sice původně určila jako nejvhodnější nabídku společnosti Linkcity, která chtěla na pozemku stavět hotel, ale s tou se město nedohodlo na podmínkách smlouvy. Bytový dům by měl být hotov v polovině roku 2025. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy