Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porodnice ostravské nemocnice nabídne další rodinné pokoje, o první dva je velký zájem

  • Ostrava,

V porodnici Městské nemocnice Ostrava vzniknou další rodinné pokoje pro novopečené maminky a jejich rodinné příslušníky. Od poloviny srpna budou k dispozici celkem čtyři. O první dva, které nemocnice zprovoznila před rokem, je velký zájem.

Na nové rodinné pokoje budou přeměněny doposud nevyužité prostory na lůžkové stanici šestinedělí v prvním patře pavilonu H1. Provedeny budou dispoziční a stavební úpravy, nové budou rozvody zdravotechniky a elektroinstalace, pokoje získají nové podlahy, výmalbu i osvětlení. Úpravy začaly v těchto dnech.

Marek Ožana, primář oddělení Gynekologie a porodnictví: "Vybudováním nových rodinných pokojů dojde k navýšení lůžek na stanici šestinedělí, získáme tak nový prostor pro ženy po císařském řezu, které dříve končívaly na JIP. Nově maminky s novorozencem bez komplikací budou moci zůstat i s doprovodem společně po celou dobu pobytu v porodnici na nadstandardních pokojích vybavených monitorovacím systémem a pomůckami pro zajištění péče o ženu po operaci. Jsme rádi, že opět můžeme zkvalitnit péči o naše klientky a jejich rodiny."
Andrea Vojkovská, mluvčí MNO: "Pokoje budou po modernizaci vybaveny kuchyňskou linkou s lednicí, mikrovlnnou troubou i varnou konvicí. Dále úložným prostorem pro maminky a jejich doprovod, vysoušečem vlasů, přebalovacím pultem s vaničkou, jídelním stolem a židlemi, křeslem a pohovkou ke spaní pro rodinné příslušníky. K dispozici v nich bude televize a připojení k wi-fi."

Úprava bude město stát 1,4 milionu korun a peníze půjdou z Fondu pro rozvoj nemocnice. Cena rodinného pokoje na den je 1250 korun. Porodnice MNO na dobu po porodu nabízí dosud šest nadstandardních a dva rodinné pokoje.

Andrea Vojkovská, mluvčí MNO: "Vloni v polovině června byly slavnostně uvedeny do provozu první dva rodinné pokoje, které vznikly přeměnou standardních pokojů na lůžkové stanici šestinedělí. Vybaveny jsou stejně jako pokoje, které se aktuálně budují."
Marek Ožana, primář oddělení Gynekologie a porodnictví: "Naším prvním klientem byl před rokem kajakář Vavřinec Hradílek s partnerkou Lucií a novorozenou dcerou Sárou. Od té doby jsou pokoje nonstop obsazeny. Na základě obrovského zájmu navýšíme jejich počet o další dva, hotové budou o prázdninách."
Andrea Vojkovská, mluvčí MNO: "Porodnice v MNO je Intermediárním centrem, které pečuje o vysoce riziková a patologická těhotenství, přijímá rodičky od 31. týdne těhotenství. Jako neonatologické centrum poskytuje vysoce specializovanou péči rizikovým a patologickým novorozencům. Po FNO je druhým centrem poskytujícím tuto péči v MSK."

Cílem porodnice je zajistit komplexní péči o těhotnou ženu, rodičku a maminku. Porodní asistentky zajišťují celou škálu předporodních kurzů, cvičení po porodu, kurzy manipulace s novorozencem, babymassage, rychlokurzy předporodní přípravy. Tým novorozeneckého oddělení zajišťuje laktační poradenství nejen při pobytu v porodnici, ale i po propuštění z nemocnice. Prováděny jsou také odběry pupečníkové krve, což není běžné ve všech porodnicích.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy