Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Chovateli v Ostravě utekl krokodýl. Zvíře může být nebezpečné, pátrají po něm policisté

  • Ostrava,

Ze zahrady chovatele v Ostravě v sobotu 24. července utekl krokodýl. Jde o mládě, které může být nebezpečné. Informaci dnes oznámili ostravští policisté, kteří po zvířeti intenzivně pátrají.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Dle zjištěných informací krokodýl měl utéct v sobotu 24. července 2021 v odpoledních hodinách ze zahrady chovatele na ulici Závodní v Ostravě. K jeho popisu můžeme uvést, že se jedná o mládě, které je zhruba 1m dlouhé, je mrštné a je schopen ulovit menší psy či kočky. Vzhledem k tomu, že zvíře je už dva dny bez potravy, může být pro veřejnost nebezpečné. Dle konzultace s odborníkem by mohl začít vyhledávat vodní toky, případně se uschovat v listnatém terénu, kde je stín."

Podle mluvčí Evy Michalíkové jde o druh Osteolaemus tetraspis, tedy o krokodýla čelnatého. Krokodýl čelnatý je nejmenší žijící krokodýl na světě, tělo dospělého jedince dorůstá do délky 1,5 metru i více.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Policisté speciální pořádkové jednotky s policisty z obvodního oddělení po zvířeti intenzivně pátrají. Chtěli bychom apelovat na obyvatele Ostravy, ať jsou obezřetní a v případě, že krokodýla naleznou, aby v žádném případě se sami nesnažili o odchyt a neprodleně volali na linku 158."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy