Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Blesk zapálil střechu domku na Rýmařovsku, škoda za 300 tisíc korun

V obci Tvrdkov na Rýmařovsku v noci na pondělí 26. července hořela sedlová střecha rodinného domku. Podle mluvčího HZS MSK Petra Kůdely, který o události informoval, byl požár způsobem úderem blesku. V opravovaném domku, který stojí v místní části Ruda, podle něj nikdo nebydlí. Při události nebyl nikdo zraněn.

Úder blesku způsobil požár zhruba poloviny sedlové střechy domu. Operační středisko se o požáru dozvědělo necelou hodinu před nedělní půlnocí. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Do Rudy vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Rýmařov a Bruntál, společně s nimi tři jednotky dobrovolných hasičů – Horní Město, Rýmařov a Břidličná. Dojely sem jako posila i další dvě jednotky dobrovolných hasičů – Dolní Moravice a z Olomouckého kraje z obce Libina (okres Šumperk), ty už ale nemusely zasahovat."
Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči nejprve prozkoumali vnitřek obydlí, zdali se tam někdo nenachází. Oheň dostali pod kontrolu za necelou půlhodinu, dohašování s vynášením ohořelých částí jim zabralo další hodinu a půl. Objekt odvětrávali přetlakovým ventilátorem."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy