Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Netradiční nocování na jedné z největších zřícenin v zemi láká. Večerní Hukvaldy bývají vyprodané

Hrad Hukvaldy nabízí standardně klasické prohlídky nebo tématický program se sokolníky či různými bitvami. Lidé tam však mohou i přenocovat s netradiční večerní prohlídkou a šermířským soubojem.

Hrad Hukvaldy. Zdroj: TV Polar
Monika Štulcová, programový pracovník, průvodkyně hradu Hukvaldy: “My jsme využili toho, že návštěvníci nás dlouho žádali o přespání v této krásné zřícenině hradu. Samozřejmě, tento hrad pochází ze 13. století a jako takový ukrývá staré energie. A lidé tyto staré energie chtějí zažít na vlastní kůži a také zažít to, jestli zde straší či ne. My máme přichystanou prohlídku, která začne v podvečer a končí za hluboké tmy. Na návštěvníky mohou vykouknout i nějaká strašidla a také se mohou dočkat souboje rytířů v paláci. A nakonec to zakončíme u ohniště, kde si při hudbě a opékání špekáčků budeme o strašidlech povídat.”

Nevšední zážitek láká děti i dospělé. Ke spánku se mnozí ukládají až brzy nad ránem.

Jan, návštěvník hradu: “My jsme se o této akci dověděli díky mé ženě. A protože manželka řekla, že tady musíme přespat, tak jsme tady museli přespat, že? Já nemám jinak na výběr. Ale určitě je to zajímavé. Člověku se nenaskytne každý den příležitost spát někde na hradě a ještě k tomu na Hukvaldech. Známe to tady, jsme z Třince. Takže je to povinnost to zkusit.”
Anketa: "Já se těším na večerní prohlídku v hradě."
Anketa: "Já už jsem spala ve stanu na vojenském táboře."
Anketa: "Já se moc těším na to, jak budu spát s rodiči."

Další nocování na hradě Hukvaldy se koná už tuto středu a dvě noci mohou na hradě zájemci strávit v srpnu. Aktualizované informace o akcích jsou na internetových stránkách hradu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy