Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hrad Hukvaldy opět čelil dobývání z konce 30leté války

Na hradě Hukvaldy se o víkendu vedla bitva o dobytí tvrze. Návštěvníci viděli, že život místního obyvatelstva v období 30leté války nebyl jednoduchý. Prostý lid čelil útokům, drancování a násilí.

Bitva na hradě Hukvaldy. Zdroj: TV Polar
Monika Štulcová, programový pracovník, průvodkyně hradu Hukvaldy: “Lidé mohli zhlédnout dobové ležení, také se mohli podívat na zbraně a zbroje z těchto dob. Měli jsme také připravená středověká řemesla a soutěže pro děti.”
Jan Herman, člen skupiny historického šermu Valmont: “Dneska se tady na hradě Hukvaldy společně s diváky přeneseme do období 30leté války, respektive na její úplný konec. Ukážeme rekonstrukci historické bitvy o hrad Hukvaldy. Hlavními hrdiny jsou potulní žoldnéři, kteří když skončí válka, se potulují krajem a přijdou až sem na Hukvaldy, kam se zprávy o konci války ještě nedonesly. Půjde tam o přátelství, o život a také o peníze a uvidíme, co bude důležitější. Žoldnéři budou vlastně odevšad. Mezi nimi budou švédští střelci, také čeští vojáci, je to taková sebranka po válce. Nemají co dělat, nechají se najímat, tak se dala skupina dohromady a táhnou krajem. Budou tady bojovat proti posádce hradu a nakonec v druhé polovině přijde kozácký regiment, který přijde hrad dobýt a srovnat se zemí.”
Anketa: “Těším se, jak tady budou bojovat a jsem zvědavý, jak ta děla budou dělat velké rány.”
Anketa: “Já se těším už taky na rytíře.”
Dominik Herman, člen skupiny historického šermu Valmont: “Ukázky připravila skupina historického šermu Valmont a jsou tady pozvaní hosté SSŠ Allegros, SHŠ Corporal, SHŠ Markýz ze Strakonic, Růže draka, Les Enfants Perdus, SHŠ Wayland, Rabussa, loutkové divadlo a máme pozvané kozáky z Brna.”
Monika Štulcová, programový pracovník, průvodkyně hradu Hukvaldy: Nejbližší akce, která se bude na hradě konat, bude ve středu 21. července, kdy zveme na zahrnuje přespání v kouzelné zřícenině. Návštěvníci se mohou dozvědět, zda tady skutečně straší.
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy