Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Návštěvu hradu Hukvaldy lidem v sobotu zpříjemnili sokolníci s dravými ptáky

Atraktivní program si na sobotu pro návštěvníky připravili na hradě Hukvaldy. Vedle divadelního příběhu s akčními šermířskými souboji se lidem představili sokolníci s dravými ptáky. Respekt budili především velcí dravci.

Na hrad Hukvaldy o víkendu zamířilo mnoho návštěvníků. Ti, kteří přišli v sobotu, měli možnost vidět zajímavé ukázky sokolníků, divadlo i šermířské souboje.

Barbora Kožušníková, kastelánka hradu Hukvaldy: “Tentokrát jsme na hradě Hukvaldy uvítali sokolníky, kteří zase po roce přijeli a nepřijeli sami. Lidé mohou vidět ukázky dravých ptáků, ukázky přeletů a ti odvážní si mohou vzít také dravce na ruku a nechat se s nimi vyfotografovat.”

Pro návštěvníky byly připravené ukázky v podání sokolníků Marka Montiho a Jaroslava Oszeldy. Lidé mohli vidět například poštolky, sovy, sokoly či orly.

Dominik Herman, člen skupiny historického šermu Valmont: “Tady ti ptáci převážně jsou ze záchranných stanic, kdy už vlastně nejsou schopni fungovat normálně v přírodě, takže vlastně sokolníci je používají většinou na ukázky pro lidi, nějaké přelety, nějaké lovení, ale ten pták by sám nebyl schopný přežít v divočině. Většinou se nejedná o přímé odchovy. Co třeba vím, že ten sokolník Monti používá hodně ptáky, kteří vlastně jsou po nějakých zraněních. Bere si je z těch chovných stanic, kdy vlastně oni už nejsou schopni samostatného lovu jako v přírodě.

Ukázky nadchly děti i dospělé. Někteří se mohli i sami aktivně zapojit.

Daniela Goczolová, návštěvnice hradu: “Já jsem přijela z Frýdku-Místku s mamkou a taťkou. Účastnila jsem se vypuštění ptáka jménem George. Byl takový strašidelný a velký.”

Vedle sokolníků byl pro návštěvníky připraven také další program v areálu hradu. Viděli šermířské vystoupení v podání skupiny historického šermu Valmont, nebo loutkové divadlo Kašpárkův svět z Opavy.

Barbora Kožušníková, kastelánka hradu Hukvaldy: “K vidění byly například šermířské ukázky soubojů, loutkové divadélko a po celou dobu programu jsou také ukázky řemesel a aktivit pro děti. Ty si mohou vyzkoušet hod noži, hod kládou, hod míčky na terč a další. Nesmíme také zapomenout na Zoochov Kružberk, která přijela se svými zvířátky a děti se mohou povozit na oslíkovi, mohou si pohladit ovečky, kozy, husu a další.”
Petr Goczol, návštěvník hradu: “Chtěli jsme se tady cíleně podívat na dravé ptáky. Jezdíme tady pravidelně, líbí se nám to tady, je to tady pěkná procházka.

Hrad Hukvaldy si pro návštěvníky přichystal zajímavý program i pro další období.

Barbora Kožušníková, kastelánka hradu Hukvaldy: “V období letních prázdnin připravujeme i další kulturně-společenské akce, jako například velice oblíbený zážitkový program Noc na hradě Hukvaldy, kde mohou účastníci získat neopakovatelný zážitek v podobě nocování právě v této kouzelné zřícenině. Dále také Obléhání nedobytné pevnosti, kdy se uskuteční hlavní bitva o hrad Hukvaldy. Doteď není jasné, jak bitva dopadne, takže přijďte a uvidíte sami ten výsledek. A na konci července nás čeká také Ostrov pokladů v podání rytířů Adorea.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy