Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slováci naštvaní rozhodnutím své vlády o karanténě pro neočkované blokovali provoz na hraničním přechodu

Neustálým přecházením přechodu pro chodce v blízkosti česko-slovenského hraničního přechodu ve slovenské obci Svrčinovec komplikovali dopravu aktivisté, kteří tímto způsobem protestovali proti opatření vydaného slovenskou vládou. Osobní doprava byla vedena přes nedaleký menší přechod, nákladní vozy čekaly v koloně na uvolnění hranice.

Protest začal v pátek dopoledne. Na možné komplikace přitom TV Polar upozorňovali slovenští policisté i silničáři už ve čtvrtek. Slovenská vláda toho dne zareagovala na protest české strany, aby opět zprůjezdnila menší hraniční přechody. Ty uzavřela zkraje týdne ve snaze svést dopravu na větší přechody, kam soustředila své policejní síly k důkladnější kontrole dokladů o očkování, testování nebo prodělání covidové nákazy u osob přijíždějících na Slovensko. U neočkovaných slovenská strana požaduje izolaci v karanténě. 

Více informací ZDE

Menší přechody byly ve čtvrtek otevřeny a od pátku platí upravená pravidla pro vstup na slovenské území. Bez komplikací mají vstup očkovaní, ostatní by měli podstoupit karanténu, pokud nespadají pod některou z výjimek. 

Na páteční zastavení provozu v důsledku blokády silnice na slovenské straně zareagovali čeští policisté tím, že rozdělili kamionovou dopravu od osobní.

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR MSK: "Policisté v prostoru před hraničním přechodem Mosty u Jablunkova/Svrčinovec provedli opatření v organizaci dopravy tak, aby osobní vozidla mohla na Slovensko projíždět přes hraniční přechod Mosty u Jablunkova-Šance/Čadca-Milošová. Nákladní automobily musely zůstat před blokovaným přechodem. Policisté v průběhu celého dne situaci monitorovali a průběžně reagovali na uvolňování blokády."

Na aktuální rozhodnutí slovenské vlády doplácejí mnozí obyvatelé slovenské příhraniční oblasti, kteří každodenně přejíždějí na české území za prací. 

Právě čtvrteční uvolnění menšího přechodu Šance/Milošová zabránilo, aby byly komplikace v důsledku blokády mnohem horší. 

O situaci jsme informovali v reportáži: 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy