Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Situace na hranicích se Slovenskem se mění každý den, otevřené jsou i malé přechody

Poslední časté změny slovenské vlády o režimu na hraničních přechodech s Českou republikou nadělaly hodně problémů nejen turistům, ale také pendlerům dojíždějícím za prací na obou stranách hranice. Nové podmínky budou platit od pátku.

Poměrně značnou vlnu nevole vyvolalo rozhodnutí slovenské vlády uzavřít malé hraniční přechody s Českem. Situace na hranicích se po protestech české strany uklidnila. Přesto musejí lidé, kteří přijíždějí na Slovensko počítat s kontrolami.

V Mostech u Jablunkova není provoz nijak omezen. Slovenští policisté kontrolují jen namátkově.

Uzavírky hraničních přechodů komplikují život také lidem, kteří poblíž hranice žijí.

Anketa: "Bydlím na slovenské straně a pracuji v Čechách. Tím, že zavřou tady ty malé přechody musím přejíždět denně o 15 km více. Taky na tom Svrčinovci jsou tam pořád kolony a přece jenom je to zdlouhavé."

Slovenská strana už ve středu avizovala, že režim na hranicích upraví. První změna přišla už ve čtvrtek.

Na malém přechodu s Čadcou slovenští silničáři zátarasy dopoledne odstranili a přechod se stal volně průjezdným.

Anketa: "Když zavřeli tu hranici poprvé, tak já tady mám do práce 25 minut a když jedu přes Svrčinovec a byly tam ty kolony, tak třeba z Třince tady jedu 2,5 hodiny."

Uvolněním hraničních přechodů se Slovenskem však omezení nekončí. Karanténě se vyhnou lidé, kteří jsou očkovaní minimálně jednou dávkou. Na některých přechodech pro ně budou zřízeny vyhrazené pruhy. Další podmínky se stále vyjednávají. Týkat se budou pendlerů, lidí žijících poblíž hranice či těch, kteří mají potvrzení o tom, že prodělali covid, nebo podstupují testy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy