Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Domov pro seniory Magnolie nabídne unikátní prohlídku. Zájemci si ho mohou projít doma u počítače

  • Ostrava,

Domov pro seniory Magnolie chystá unikátní virtuální prohlídku. Už brzy bude možné, aby si ho případní klienti prošli v klidu doma u počítače. Umožní to speciální technologie, která celý objekt zpracuje do třírozměrného modelu podobně, jako v počítačových hrách.

Domov pro seniory Magnolie v Ostravě - Vítkovicích se nyní stará o 73 klientů, s různými typy demence. V době vrcholu pandemie, kdy byla sociální zařízení uzavřena pro návštěvy, klienti velmi trpěli a problémem bylo i přijímaní nových seniorů. Proto se vedení rozhodlo využít unikátní technologii, která umožní téměř dokonalou prohlídku zařízení a to třeba i včetně programu.

Andrea Gibejová, ředitelka Domova se zvláštním režimem Magnolie: "Chtěli jsme mít interaktivnější přístup pro rodiny našich klientů na webových stránkách, ale nejen pro rodiny stávajících klientů, ale i pro rodiny nově příchozích klientů, kteří se rozhodují nastoupit k nám do zařízení." 

Specializovaná firma využila unikátní technologii a celý objekt nejprve dokonale nasnímala zevnitř i zvenčí. Nezapomněli samozřejmě ani na miláčky klientů i návštěv, kterými jsou ochočené kozy. 

Vítězslav Dembinný, jednatel společnosti PANOPRO: "Kdokoliv se z pohodlí domova může projít po těchto chodbách, může něco zažít. Může vejít do této místnosti, může se tady porozhlédnout, tady kliknout na stůl, pustit si video, podívat se na nějaké fotky nebo texty." 
A tady už se můžete podívat, jak vypadá výsledek. Celá Magnolie je dokonale vykreslená a zájemci si ji mohou u počítače procházet od sklepa až po půdu. Po cestě se mohou zastavit například v kulturní místnosti a poslechnout si dechovku, která nedávno v domově potěšila klienty. No a rodina pak může vidět třeba dědečka, kterému se program libí. 

Nahlásit chybu
ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

CIELECKÝ s.r.o., Šenov (ul. Václavovická)
Šenov
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

PATRIOT SECURITY s.r.o., Ostrava - Hrušov
Ostrava
od 107 Kč/hod.

Detail