Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravar Arénu v Ostravě čeká kompletní rekonstrukce. Hala chce i nadále konkurovat světu

  • Ostrava,

Ostravar Arénu ve Vítkovicích čeká největší přestavba v její historii. Ostrava má totiž v plánu hned po hokejovém šampionátu v roce 2024 kompletní rekonstrukci, která by z dnes již zastaralé haly znovu udělala moderní sportovní stánek 21. století.

Palác kultury a sportu v Ostravě - Zábřehu, dnes Ostravar Aréna, byl dokončen v roce 1986. Tehdy to byla největší a nejmodernější hala v celé Evropě. Stavěla se společně s hotelem Atom a náklady byly dohromady 300 milionů korun. V roce 2004 skončila první přestavba za 700 milionů a v roce 2012 se měnily sedačky a přidávaly se rohové tribuny. Přesto všechno už je hala značně zastaralá a Ostrava chystá velkou rekonstrukci. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Princip je tu halu zkompaktnit. Tak, jak se dnes ty moderní haly staví. Diváky přisunout blíže k tomu dění a vytvořit i trochu komfortnější zázemí pro návštěvníky."

Připravují se celkem 3 varianty, ze kterých by mělo vedení Ostravy vybrat ještě letos tu nejvhodnější. Pak se začne připravovat projekt, což potrvá asi dva roky a vyjde na asi 100 milionů korun. 

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora: "Tu halu chceme trochu architektonicky očistit, protože za ty roky se tady přilepilo hodně dalších budov a věcí, které tady nepatří. Aby to bylo kompaktní a pěkné."

Samotná přestavba tedy začne po Mistrovství světa v hokeji v roce 2024. Cena se bude podle vybrané varianty pohybovat mezi jednou a půl a dvěma miliardami korun. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy