Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dny Fajne rodiny propojují organizace i rodiny. Cílem je fungující, spokojená a šťastná rodina

  • Ostrava,

V Ostravě v těchto dnech vrcholí Dny Fajne rodiny, jejichž cílem je propojit organizace i ostravské rodiny napříč městem. Akce mají za cíl připomenout si jak důležitou a nezastupitelnou roli rodina má. Zapomínat by se nemělo ani na pěstounské rodiny.

Koncem srpna začaly v Ostravě Dny Fajne rodiny. Jde o čtyřtýdenní přehlídku pestrého programu zamřeného na rodiny s dětmi tak, aby mohly společně prožívat nejrůznější události. Ty pro ně připravuje přibližně 50 institucí a spolků. 

Zbyněk Pražák, náměstek primátora Ostravy: "Koncept samotný vznikl jako takový hravý nástroj proto, abychom zvýraznili význam rodiny." 

Dny Fajne rodiny navazují na myšlenku Mezinárodního dne pro rodinu. Jde o to, připomenout si důležitost rodiny ve všech jejich podobách i napříč generacemi. Kromě těch klasických jsou velmi významné i pěstounské rodiny, kterých je v našem kraji více než 2500. 

Vladimír Ochman, pěstoun: "Je to super, že člověk může dát úplně jiný start do života těm dětem, že nemusí být někde v ústavech. Mohou od malička vyrůstat v rodině a prožít normální život."

Pozornost si ale zaslouží i rodiny v problémech, kterým v návratu do normálního života pomáhají charitativní organizace.

Martin Pražák, ředitel Charity Ostrava: "Podílíme se na udržování a podpoře rodin v oblasti například maminek s dětmi v tísni nebo v oblasti seniorů." 

V Ostravě už také v rámci rodinné politiky vznikl projekt Místa přátelská k rodině, což vedlo k vytvoření jakéhosi otevřeného seznamu míst, kde kde jsou rodiny s dětmi vítány. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy