Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidiči zpacifikovali na benzínce zloděje. Podrželi ho do příjezdu policie

  • Ostrava,

Velkou dávku odvahy prokázali dva muži, kteří v Ostravě zpacifikovali na čerpací stanici zloděje. Zdrogovaný pachatel je ohrožoval injekční stříkačkou, ale muže nezastrašil a velmi rychle skončil znehybněný na zemi.

Asi každý už dnes ví, že benzínové stanice jsou opatřeny kamerovým systémem. 30letému muži z Ostravy to ale vůbec nevadilo. Vletěl na benzínku a začal si cpát do tašky čokolády. Když si ho všimla obsluha, snažil se utéct, ale dva zákazníci ho dostihli a donutili se vrátit. To sice udělal, ale pak vytáhl injekční stříkačku a snažil se znovu téct. 

jeden ze zákazníků: "Člověk byl samozřejmě posílen adrenalinem a trochu a strachem, ale v ten moment nad tím neuvažuje a díky tomu, že jsme na to byli dva se nám ho podařilo zpacifikovat."  

Mužům se podařilo zloděje udržet až do příjezdu policejní hlídky. Dalo to sice práci, ale povedlo se. Na první pohled bylo jasné, že je pod vlivem drog.

jeden ze zákazníků: "Když jsme na něj zaklekli a čekali na příjezd policie, tak se ukázalo, že měl úplně rudé bělmo." 
Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 8. oddělení obecné kriminality Ostrava zahájil proti 30letému muži trestní stíhání a obvinil ho ze spáchaní přečinu krádež a zločinu vydírání."

Ve vězení může skončit až na 8 let. I když se muži zachovali velmi statečně, policisté podobné chování příliš nedoporučují, pachatel může mít u sebe nějakou zbraň a může ji použít. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy