Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Už stačilo. Recidivista na svobodě opět okrádal lidi, teď čeká na soud ve vazbě

  • Ostrava,

Policistům se podařilo dostat do vazby 35letého muže, který si minulý měsíc vyslechl několik obvinění za své krádeže. Mimo jiné okradl spícího muže. Svobodu při vedeném stíhání ale nevyužil a okradl dalšího člověka. Opět si vyhlédl snadný cíl - spícího muže na zastávce MHD. Netušil ale, že jej sleduje strážník, který dohlíží na kamerový systém ve městě.

video: PČR

Zatím poslední krádež nenapravitelného recidivisty se odehrála na ulici 28. října v centru Ostravy. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "K muži přistoupil a během krátké chvilky mu měl z kapsy odcizit mobilní telefon. S lupem však daleko neutekl. Zřejmě netušil, že jeho jednání sleduje strážník obsluhující kamerový systém Městské policie Ostrava, který na místo okamžitě vyslal hlídku. Ta už po chvilce podezřelého muže zadržela a předala do rukou policistům."
Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Kriminalisté už věděli, že se jedná o jim dobře známého recidivistu. Zadržený muž se doznal ke dvěma krádežím na osobách. Komisař 4. oddělení obecné kriminality Ostrava proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání pokračujícího přečinu krádež a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Také byl podán podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován. Díky pohotové reakci strážníka, tak mohl být mobilní telefon vrácen zpět do rukou svému majiteli."

Recidivista má v trestním rejstříku 14 záznamů. Muži byly prokázány skutky v podobě vloupání jak do objektů, ale také krádež na osobě. Celkem ve třech případech se měl pokusit vloupat do sklepních prostor či koláren panelových domů v Ostravě - Porubě, kde způsobil škodu poškozením, ale vždy odešel s prázdnou. Na svědomí má také dvě vloupání do rodinných domů, kde už byl o něco úspěšnější a podařilo se mu utéct s lupem. V jednom případě měl odcizit elektrické čerpadlo a v druhém případě jízdní kolo.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy