Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava byla oceněna za projekt kariérních poradců. Město je chce rozšířit na všechny ZŠ

  • Ostrava,

Pokud jste rodiče starších školáků jistě vám už vrtá hlavou, čím se budou v budoucnu živit a proto je klíčová volba té správné střední školy. Děti ani rodiče si mnohdy nevědí rady a proto přišla Ostrava s projektem kariérních poradců, za který nyní získala i Národní cenu.

Od roku 2019 zavedla Ostrava na některých základních školách funkci kariérového poradce, která byla oddělena od poradce výchovného. V současné době už funguje na 40 základních školách a všichni si tento projekt pochvalují. 

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "Kariérní poradci věnují dětem od šesté třídy, ale i jejich rodičům při volbě střední školy a nebo kroužků. Pracují s dětmi tak, aby v nich našli to, co je baví a v čem jsou dobří."  

Jednou ze škol, kde se projekt kariérního poradce velmi osvědčil je Základní škola Šalounova ve Vítkovicích. Část žáků je ze sociálně znevýhodněného prostředí a rodiče si s volbou střední školy často nevědí rady. 

Jarmila Makúchová, kariérní poradkyně ZŠ Šalounova: "Jsem potom schopna dětem předvést a vysvětlit, co je čeká v budoucnu, jak by si měli vybrat střední školu, co je pro ně důležité a aby to v sobě našli." 

Město zajišťuje finanční krytí projektu a o vzdělávání kariérních poradců se stará Moravskoslezský pakt zaměstnanosti. 

Anton Husovký, expert pro spolupráci škol a firem MS paktu zaměstnanosti: "Každý projde šestidenním vzděláváním, kde se jim snažíme dát základní informace a následně se s každým konkrétním pedagogem setkáváme kvartálně." 

Za projekt kariérových poradců získala Ostrava hlavní cenu v soutěži Národní ceny kariérového poradenství Euroguidance 2021.

Nahlásit chybu


K tématu
GLOBY s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 166 do 166 Kč/hod.

Detail

Generální ředitelství cel, Ostrava
Ostrava
od 21 800 do 29 520 Kč/měsíc

Detail

AHOL - Střední škola gastronomie, turismu a lázeňství,
Ostrava
od 300 Kč/hod.

Detail