Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do vítkovické nemocnice spěchali hasiči, ve třetím podlaží cvičně hořelo

  • Ostrava,

Čtyři jednotky profesionálních hasičů zasahovaly ve čtvrtek u požáru na příjmové ambulanci nemocnice v Ostravě-Vítkovicích. Na místo přijeli za 8 minut a do půl hodiny byl zásah ukončen. Jednalo se totiž o cvičení.

Přesně o půl desáté dopoledne proběhlo požární cvičení Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, během kterého do nemocničního areálu vjely tři hasičské cisterny i jeden automobilový žebřík.

Tomáš Mikula, manažer technicko-provozního oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice: "Cvičný požár propukl po zkratu na elektrické instalaci ve skladu interní příjmové ambulance a ohrozil třetí nadzemní podlaží. Vzniklý požár spustil systém elektrické požární signalizace, který aktivoval odvětrávání objektu. Hasiči evakuovali chodbu i zakouřené místnosti, kde se nacházeli dva pacienti. Jeden z nich byl pacient s omezenou schopností pohybu upoután k lůžku, jehož hasiči evakuovali evakuačním výtahem, evakuaci druhého pacienta provedla jednotka HZS přes okno za pomocí automobilového žebříku."
Adam Knesl, mluvčí zařízení AGEL: "Hasiči během cvičného zásahu trénovali koordinaci zásahu v nepřehledném a dispozičně složitém nemocničním objektu, záchranu osoby, dálkovou dopravu vody, využití možnosti nasazení automobilového žebříku a jeho možné použitelnosti na západní části objektu."

Cesta trvala hasičům 8 minut a celá akce byla ukončena 30 minut po ohlášení na linku 112. Obdobné cvičení hasičů v nemocnici probíhá co dva roky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy