Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloději kryla záda jeho přítelkyně. Kradli v obchodech po celé Ostravě

  • Ostrava,

Policisté opět zadrželi a nechali zavřít do vězení recidivistu, který kradl po obchodech v Ostravě. Často mu přitom kryla záda jeho přítelkyně a i té nyní hrozí vězení.

Napříč celou Ostravou se množily případy nejrůznějších krádeží v obchodech. Policisté začali prověřovat videozáznamy z bezpečnostních kamer a překvapilo je, že zloději bylo v podstatě jedno, co krade. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "V potravinovém řetězci odcizili neznámí pachatelé například 93 kusů čokoládových tyčinek, jinde si v kabince jeden z pachatelů oblékl společenský oblek, na který si dal své oblečení a následně s tímto přes pokladny odešel bez zaplacení, v knihkupectví opakovaně odcizili stolní hru, ale nejčastěji se soustředili na drogerie, kde brali především parfémy."

V několika případech na to nebyl sám, ale záda mu kryla přítelkyně. Netrvalo ale dlouho a oba pachatele policisté zadrželi. Nebylo to totiž poprvé, co kradl. Ukázalo se také, že když měl příležitost, okradl i nepozorného člověka. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař obvinil muže ze spáchání přečinů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Také byl podán podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován. V případě prokázání viny hrozí muži až tříleté vězení. Žena byla obviněna ze spáchání přečinu krádež ve formě spolupachatelství."

Celkem mu policisté prokázali 13 skutků a z toho mu v 6 pomáhala přítelkyně. Recidivista už má v trestním rejstříku neuvěřitelných 18 záznamů. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy