Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci vypátrali v Ostravě dalšího původce černé skládky. Hrozí mu vysoká pokuta

  • Ostrava,

Ostravská městská policie se znovu vyznamenala. Na pole ve Slezské Ostravě vysypal neznámý řidič korbu stavební sutí a ujel. Strážníci si ale dali práci a pomocí kamerového systému zjistili majitele vozidla. Hrozí mu vysoká pokuta.

Operační středisko strážníků v Ostravě přijalo na lince 156 volání od obyvatele Ostravy-Michálkovic, který byl svědkem vzniku černé skládky. Na pole u křižovatky Josefovy ulice a Michalské vysypalo nákladní auto stavební suť a odjelo pryč. Strážníci vyrazili na místo, aby informaci ověřili.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Díky svědectví strážníci vytipovali možné příjezdové i odjezdové trasy, kterými se řidič nákladního vozidla mohl na místo skládky dostat a z tohoto místa odjíždět. Následně pak bylo provedeno precizní vytěžení kamer v širším okolí, včetně možných příjezdových a odjezdových tras. Výsledkem šetření pak bylo zjištění majitele nákladního automobilu."

Díky kamerového systému byl nakonec zjištěn majitel vozidla a celá věc byla předána magistrátu města, aby rozhodl o případné pokutě. Podobný úspěch už strážníci měli i loni v květnu, kdy náklaďáky vysypal směsný odpad v Kunčičkách. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: V Ostravě máme více než 700 kamer, které monitorují důležité dopravní uzly a také místa, kde docházelo a dochází k protiprávnímu jednání." 

Nyní nezbývá než doufat, že černá skládka bude brzy odstraněna. Ta v Kunčičkách bohužel nebyla ani po 10 měsících stále zlikvidována přesto, že byl vypátrán majitel vozu i jeho řidič a firma, pro kterou jezdil.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy