Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nextbike ruší kvůli vandalům některé stanice. Nejvíce jich je v Ostravě-Jihu

  • Ostrava,

Sdílená jízdní kola jsou v Ostravě stále oblíbenějším druhem dopravy. Bohužel ale v loňském roce čelil provozovatel velkému náporu vandalismu a proto se rozhodl některá stanoviště zrušit. Nahradí je ale nová v bezpečnějších lokalitách.

Ostrava se rychle stává městem cyklistů. Rozmach značně ovlivnilo sdílení jízdních kol, které ve městě funguje už 4 roky. Bohužel se ale loni také nebývale rozšířil vandalismus a v létě byla v jednu dobu nepojízdná až třetina z tisícovky kol. Provozovatele stály jen nové díly přes dva a půl milionu korun. Problémy byly zejména v Ostravě -Jihu. Nextbike proto musel některá stanoviště zrušit.  Jsou to stanoviště: U Lesa, Tylova x Rottrova, Středoškolská, Palkovského MHD, OU lékařská fakulta, Obchodní centrum, V zálomu a U Hrúbků.

Jan Hummel, zástupce společnosti Nextbike: "Vybrali jsme ze 14 nejrizikovějších stanovišť na Jihu 8, které doopravdy budeme rušit, s tím že budeme hledat alternativu k těm zrušeným stanovištím. Možná pomůže, že to stanoviště bude za rohem, protože je tam více světla, větší pohyb lidí." 

V dalších dech bude vybráno ještě několik dalších stanovišť ve Vítkovicích, Mariánských Horách a na dalších rizikových místech, kde budou stanice zrušeny nebo přemístěny. Nextbike spolupracuje i s magistrátem, který chce s bezpečností pomoci. 

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: "Budeme se snažit ty stanice zase obnovit, ale na některých místech zkusíme nainstalovat kamery a zavedeme nějaká opatření, aby k těm krádežím už nedocházelo. Spolupracujeme na tom s městskou policí a s policií ČR." 

Počet stanic, kterých je nyní 350 by měl být ale zachován anebo ještě naopak zvýšen. Za zrušené stance se budou hledat jiná místa a přibydou i nové lokality, kde zatím stanice nebyly vůbec. 

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

AHOL - Střední odborná škola, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 23 600 Kč/měsíc

Detail