Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Holčička se narodila před příjezdem záchranářů a nedýchala, naštěstí ji zachránili

  • Ostrava,

Dramatické chvíle prožila nastávající maminka v Ostravě i záchranáři. O 12 týdnů dřív u ní totiž začal porod a než přijeli záchranáři na místo, dítě bylo na světě. Bohužel ale nedýchalo. Díky rychlému a profesionálnímu zákroku se jim ale podařilo holčičku zachránit a všechno dobře dopadlo.

Drama se odehrálo nad ránem ve středu 16. března. Pro dvě ostravské posádky záchranářů to byl velmi náročný zásah. Těhotná žena si zpočátku stěžovala na silné bolesti břicha a tak k ní vyrazila jako první sanitka.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Za pacientkou proto vyjel tým rychlé zdravotnické pomoci. Již během jízdy na místo však obdrželi další informaci, a sice že u ženy probíhá porod. K zásahu byl proto vyslán také lékařský tým rendez-vous."

Porod byl ale tak rychlý, že než přijeli záchranáři na místo, děťátko už bylo čerstvě narozené. K překotným porodům v terénu sice záchranáři čas od času vyjíždějí, ale v tomto případě do očekávaného termínu zbývalo ještě asi dvanáct týdnů. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Záchranáři navíc zjistili, že miminko nedýchá a museli zahájit poskytování odborné pomoci. Ta byla naštěstí úspěšná a předčasně narozenou holčičku tak mohly posádky předat do další péče na specializovaném pracoviště ostravské fakultní nemocnice."

Ošetřena musela být i maminka dítěte a dalším vyslaným sanitním vozidlem byla přepravena do porodnice.

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail

Miroslav Pekař, STOMMPY CZ/SK
Ostrava
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail