Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloděj bral klíče ze dveří firem v Ostravě a v noci chodil krást, chytil ho policista v civilu

  • Ostrava,

Ostravští policisté zadrželi výtečníka, který už má na kontě sedm záznamů, především majetkového charakteru. Vykrádal auta, restaurace, ale i různé provozovny. Způsobená škoda se prozatím vyšplhala na 200 tisíc korun a není vyloučeno, že bude vyšší. K jeho dopadení pomohl policista, který si ho všiml v době svého volna a přivolal kolegy. Zloděj měl tak během chvíle pouta na rukou. Teď mu hrozí pět let vězení.

zdroj videa: Policie ČR

Věděl, že je v policejním hledáčku a policisté po něm pátrají, proto se snažil vyhýbat místům, které byly pro něj blízké. Řeč je o 28letém muži z Ostravy, který má v rejstříku trestů sedm záznamů především majetkového charakteru. Náhoda, ale především dobrá osobní znalost policisty dopomohla k jeho rychlému dopadení.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policista byl mimo službu a ve svém volnu viděl poblíž parku v centru Ostravy právě hledanou osobu, na kterou byl vydán předběžný souhlas se zadržením. Ihned o jeho pohybu byli informováni kolegové v uniformě. Muž byl zřejmě překvapen, že se během okamžiku na místo dostavilo několik policejních hlídek a během chvilky měl pouta na rukou."

Jak se ukázalo, zadržený muž měl mít na svědomí nejen vloupání do několika vozidel, jedno z nich měl dokonce odcizit, ale také měl krást v různých společnostech, provozovnách, barech, ale také ve fitness centru.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Když se vloupal do aut, měl použít násilí, například kladívkem rozbít skleněnou výplň a následně odcizit vše, co tam našel. V ostatních případech naopak násilí téměř nepoužíval. Nepozorovaně měl vniknout do firem či prodejen a téměř vždy měl využít nepozornosti prodavačů, obsluhy, nebo jen lidí, kteří se na místě pohybovali, načež téměř vždy odešel s plnýma rukama."

Například do „fitka“ v Mariánských Horách šel až po pracovní době, nejdříve prošel posilovnu a nakonec si to namířil přímo do šaten zaměstnanců, kde měl ze skříňky vzít batoh s doklady, finanční hotovostí, ale také mobilním telefonem.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Následně měl i s odcizenou platební kartou provést opakované bezkontaktní platby. V dalším případě měl v provozovně autoservisu ze dveřích vzít klíče a poté, když bylo zavřeno se vrátit do prodejny, ze které rozhodně neodcházel s prázdnou. Nejdříve měl vzít ze stolu sportovní hodinky a nakonec odcházel s celým dřevěným kancelářským šuplíkovým kontejnerem. Zřejmě čekal, že v něm najde něco, co bude moci zpeněžit. Po otevření tam objevil jen písemnosti a bezcenné věci, proto ho nechal poblíž místa činu."

Jak s odcizenými věcmi utíkal, vypadl mu z kapsy mobilní telefon, pro který se ještě v noci vrátil. Při jiném počínání už měl větší štěstí. Scénář byl opět stejný. Do objektu restaurace se měl vloupat za pomocí klíčů, které opět vzal ze dveří v pracovní době. V noci se už vrátil na jistotu. Odešel opravdu se vším, co unesl, například LCD televizi, herní konzoli, reprobednu včetně zesilovače, tablet, ale nechyběla také peněženka s finanční hotovostí.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Kriminalistům se nakonec pod tíhou neprůstřelných důkazů doznal celkem k 17 skutkům. Škoda, kterou měl svým protiprávním jednáním způsobit, byla za více jak 200.000,- Kč."

Není však vyloučeno, že trestní stíhání bude rozšířeno o další činy.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 5. oddělení obecné kriminality Ostrava obvinil muže ze spáchání přečinů krádež, poškození cizí věci, neoprávněné užívání cizí věci, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a v neposlední řadě neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Byl podán podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován."

Teď mu hrozí až pětileté vězení.

Nahlásit chybu


K tématu
Příležitost pro každého s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 130 Kč/hod.

Detail

PATRIOT SECURITY s.r.o., Ostrava - Hrušov
Ostrava
od 107 Kč/hod.

Detail