Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidič v Ostravě nedal přednost cyklistovi a srazil ho

  • Ostrava,

Řidič vjížděl z vedlejší silnice v Ostravě-Staré Bělé na hlavní, jenže nedal přednost cyklistovi a bohužel ho srazil. Cyklista byl s vážným poraněním hlavy poté přepraven do ostravské fakultní nemocnice. Nehodou se zabývají policisté.

Zdravotnická záchranná služba a policisté zasahovali v úterý dopoledne u vážné dopravní nehody v Ostravě. Krátce před desátou hodinou přijali operátoři tísňové linky 155 informaci o zranění cyklisty, který se střetl ve Staré Bělé s osobním autem.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Z předběžně zjištěných informací vyplývá, že řidič (r. 1949) osobního vozidla Škoda Karoq jel po místní vedlejší komunikaci a s největší pravděpodobností nerespektoval dopravní značení a nedal přednost v jízdě cyklistovi (r. 1972), který přijížděl na kole z hlavní silnice. Důsledkem toho došlo k jejich střetu a následnému pádu cyklisty z kola."

K zásahu do Mitrovické ulice byla vyslána posádka rychlé lékařské pomoci ze základny v Mošnově. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Padesátiletý muž byl po nehodě dle svědků několik minut v bezvědomí, v době zásahu záchranářů však již komunikoval. Zasahující lékař u něj zjistil poranění hlavy a vyslovil podezření na poranění mozku. Pacient byl zajištěn krčním límcem, posádka aplikovala potřebné léky a uložila jej do podtlakové matrace. Poté záchranáři transportovali muže do Fakultní nemocnice v Ostravě, kde jej předali do péče týmu urgentního příjmu."

U řidiče i cyklisty byly provedeny dechové zkoušky s negativními výsledky. Dopravní policisté se nyní okolnostmi nehodového děje dál zabývají.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy