Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloděj přišel krást do sběrného dvora v Ostravě, celou dobu ho sledovaly kamery

  • Ostrava,

Minulou středu si „po zavíračce“ přes plot skočil do sběrného dvora OZO v Ostravě-Radvanicích mladý lapka a po prohledání všech kontejnerů se jeho lupem nakonec staly elektronické klávesy. Při své návštěvě ale zřejmě netušil, že si z objektu neodnese nic cenného a stejně tak asi netušil, že jeho počínání po celou dobu na kamerách sleduje strážník obsluhující kamerový systém.

zdroj videa: Městská policie Ostrava

Ve středu 20. dubna po desáté večerní zaznamenal strážník obsluhující kamery v okolí sběrného dvora OZO v Ostravě-Radvanicích pohyb podezřelé osoby. Tato osoba následně přelezla oplocení objektu a po jeho překonání pak začala objekt prohledávat.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Z jednoho z kontejnerů si posléze pachatel vloupání odnesl v krabici uložené elektronické klávesy. Tyto pak přehodil přes oplocení areálu a objekt následně opustil stejnou cestou, jakou do něho vnikl."

V době, kdy strážník obsluhující kamerový systém mapoval pohyb a činnost zloděje ve sběrně, na místo již vyrazila nejblíže situovaná hlídka. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Strážník obsluhující kamery zasahujícím strážníkům rovněž sdělil ústupovou trasu, po které se později zjištěný 20letý zloděj i se svým lupem pohyboval po opuštění objektu."

Pro strážníky tak nebylo těžké během okamžiku zadržet tohoto zloděje i s lupem nedaleko objektu. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Jeho výmluvy, že uvnitř objektu OZO vůbec nebyl a klávesy nalezl na ulici položené vedle plotu objektu, mu nebyly nic platné."

Celou věc i s pachatelem si na místě převzala Policie České republiky.

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava a okolí
Ostrava
od 42 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Statutární město Ostrava - Městská policie Ostrava
Ostrava
od 18 980 Kč/měsíc

Detail

Zdeněk Klapuch, Home Office
Ostrava
od 7 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail