Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další oprava mostu na Místecké v Ostravě zkomplikuje dopravu do konce října

  • Ostrava,

V pondělí 2. května začne oprava dalšího mostu na silnici I/56 v Ostravě na Místecké. Jde o přemostění u Makra, které je ve špatném stavu. Opravy budou stát téměř 11,5 milionu korun bez DPH.

Řidiče v Ostravě čekají od pondělí 2. května opět další komplikace. Začne oprava mostu u Makra na Místecké ulici.

Miroslav Mazal, tým komunikace ŘSD: "Přemostění vykazuje známky stárnutí, objektivní diagnostikou byl potvrzen zhoršující se stavebně technický stav konstrukce, kterou včas opraví firma IDS - Inženýrské a dopravní stavby Olomouc."

Rekonstrukce v ostravské místní části Hrabová bude rozdělena do několika etap:

Etapa 0: 2. 5. až 16. 5.

Budování přejezdů středního dělícího pásu za provozu v pomalých pruzích silnice I/56 obousměrným režimem 1+1 bez uzavření sjezdových a nájezdových větví (ramp).

Etapa 1: 17. 5. až první polovina srpna

Oprava části mostu ve směru na Ostravu, doprava bude převedena na protější část silnice v obousměrném režimu pruhů 2+1 (2 pruhy směr Frýdek-Místek). Nastane uzavření výjezdové rampy ve směru do Ostravy s objízdnou trasou přes nejbližší mimoúrovňové křižovatky se silnicí I/56 (řidiči budou značkami navigování k otočení a následování do stanoveného cíle).

Etapa 2: První polovina srpna až konec října

Oprava mostu směr F-M a doprava bude převedena na nedotčenou část komunikace v obousměrném režimu jízdních pruhů 2+1 (2 směry ve směru na Ostravu), zároveň bude uzavřena sjezdová rampa ve směru na F-M s objízdnou trasou přes nejbližší křižovatky silnice I/56. Objížďku opět doprovodí tradiční oranžové ukazatele.

Miroslav Mazal, tým komunikace ŘSD: "Doprava pod mostem bude většinu času beze změny, předpokládáme pouze drobné zúžení a při provádění sanací spodní stavby zvažujeme použití semaforů."

Oprava vyjde na 11,4 milionu korun bez DPH.

Nahlásit chybu


K tématu
Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail

Samcor s.r.o., OC Avion
Ostrava
od 150 do 180 Kč/hod.

Detail

Generální ředitelství cel, Ostrava
Ostrava
od 21 800 do 29 520 Kč/měsíc

Detail