Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejnovější filmy, známí herci, talk show. Ostrava žije Febiofestem

  • Ostrava,

Ostrava má tu čest opět zakončit road show Mezinárodního filmového festivalu Febiofest. 29. ročník začal tradičně v Praze a poté se v rámci regionálních ozvěn vydal i do dalších měst. Divákům nabízí nejlepší filmy současné světové kinematografie, distribuční premiéry, retrospektivy a pocty filmovým osobnostem.

Ostrava patří už 29. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Febiofest. Probíhá v Dolní oblasti Vítkovic a oproti minulým ročníkům byl prodloužen ze tří na 6 dní. Návštěvníci tady exkluzivně jako první v Česku viděli minisérii Iveta.

Anna Fialová, herečka (role Ivety Bartošové): "Snažili jsme se spíš opravdu nasát esenci Ivety a Petra než okoukávat každý pohyb a každou křivku v obličeji, takže jsme se snažili spíš nacítit toho člověka tou energií všeobecnější a když jsme to pochopili, tak se to nějak dělo samo."
Vojtěch Vodochodský, herec (role Petra Sepéšiho): "Mi se hrálo skvěle, byl to super tým lidí a to, že jsme si tak podobní, já jsem nevěděl. To jsem zjistil posléze až."

Premiéru filmu Iveta si nenechaly ujít desítky lidí. Ještě před promítáním proběhla autogramiáda s herci.

V rámci Febiofestu se bude promítat ještě dalších 6 filmů, mezi nimi například komedie Přes prsty Zbožňovaný nebo Večírek a také na doprovodný program.

Monika Hillová, manager Febiofest Ostrava: "Můžou se těšit na nový koncept Gauč, což je kyslíková talk show s variabilním moderátorem a našimi hosty. Lidé se budou moci buď na ten gauč posadit a sami si vyzkoušet, co to znamená moderovat, nebo naopak se stát hostem nějakého našeho herce, tvůrce a vyzkoušet si, jaké je být zajímavým člověkem."

Febiofest skončí v sobotu večírkem po filmu Večírek. Program najdete na stránkách www.febiofestostrava.cz

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy