Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravští strážníci montují seniorům do bytů panoramatická kukátka i bezpečnostní řetízky

  • Ostrava,

Městská policie Ostrava i letos zdarma instaluje ostravským seniorům dveřní bezpečnostní řetízek a panoramatické kukátko na vstupní dveře jejich bytu nebo rodinného domu. Zvyšuje tím pocit bezpečí v jejich domovech.

Senioři patří do kategorie zvlášť zranitelných obětí trestných činů. Proto jim ostravští strážníci poskytují zvýšenou péči.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Pocit bezpečí v jejich domovech jim pak pomáhají zvyšovat montáží panoramatických kukátek a bezpečnostních řetízků na vstupní dveře jejich domovů."

Ročně tak strážníci namontují do bytů ostravských seniorů v průměru přes stovku řetízků a kukátek.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "V průběhu instalace, kterou provádí pověřený zaměstnanec Městské policie Ostrava, strážníci prodiskutují se seniory mimo jiné i zásady bezpečného chování doma a venku. Rovněž seniory upozorní na možná rizika spojená s návštěvami cizích osob v domě."

O instalaci řetízku a kukátka si mohou zažádat občané Ostravy starší 65let, a to písemnou formou prostřednictvím svého strážníka-okrskáře nebo na sociálním odboru v místě bydliště. Bližší informace najdou lidé na internetových stránkách Městské policie Ostrava

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 13 860 do 15 015 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail