Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vykrádal sklepy i rodinné domy, na chodbě domu ukradl i boty. Při poslední krádeži ho chytili

  • Ostrava,

Všímavý svědek, strážníci i policisté zařídili společnými silami dopadení 33letého zloděje, který kradl po celé Ostravě. Vykrádal sklepy i rodinné domy a bral na co přišel. Nejčastěji jízdní kola a dokonce i bezpečností kamery nebo několik párů bot, které vzal přímo z chodby u dveří. Napáchal škodu za 70 tisíc korun a teď mu hrozí až 3 roky vězení.

krádež bot; zdroj videa: Policie ČR

Poslední březnový den se muž vloupal do domu na ulici Husova v Ostravě. Nejdříve se snažil dostat do sklepních kójí, což se mu nepodařilo. S prázdnou však neodešel.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Nakonec prošel patra domu a z chodby si odnesl několik párů bot, jak sportovních, tak kozaček. Postupně obdobné činy se stejným rukopisem přibývaly. Jak v centru Ostravy, Mariánských Horách, ale také v městské části Nová Bělá. Poškození oznámili odcizení jízdních kol, bezpečnostních kamer, ale také skládací nůž či kombinované kleště."

Jednu z krádeží zaznamenala bezpečností kamera a kriminalisté tak zjistili, že krádeže má na svědomí 33letý známý recidivista. A poslední krádež se mu stala osudnou. V sobotu 21. května řádil v Nové Bělé, kde vnikl na ulici Krmelínská na pozemek rodinného domu. Tam se rozhodl vykrást chatku. Všiml si ho ale náhodný kolemjdoucí, který okamžitě zavolal na linku 158 a zloděje nahlásil.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Pachatel se ihned dal na útěk, přeskočil plot a z místa chtěl prchnout. Tomu zabránila pohotová hlídka strážníků městské policie Ostrava, která se v tu chvíli nacházela poblíž místa a prováděla hlídkovou činnost. Svědek celé události strážníkům sdělil podstatné informace a ti začali okolí místa s prohledáváním. I přesto, že se hledaný muž před strážníky schovával, netrvalo dlouho a na rukou měl pouta."

Zadrženého muže si převzali kriminalisté, u kterých už byl v policejním hledáčku.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 1. oddělení obecné kriminality Ostrava proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil muže ze spáchání přečinů krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. S kriminalisty spolupracoval a doznal se k sedmi skutkům."

V rejstříku trestu má muž už 10 záznamů, především majetkového charakteru. Svým jednáním způsobil škodu téměř za 70 tisíc korun. Teď může jít až na 3 roky do vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy