Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava vyhlásila nejlepší sportovce roku 2021. Vybírala je komise pro sport rady města

  • Ostrava,

Ostrava vyhlásila nejlepší sportovce za rok 2021. Slavnostní ceremoniál hostil zbrusu nový sál zrekonstruovaného Kulturního domu Poklad v Porubě. Nejlepším jednotlivcem se stala cyklistka Barbora Průdková, která kombinuje hned několik disciplín.

Ostrava každým rokem oceňuje sportovce, kteří podávají mimořádné výkony a reprezentují tak město po celé zemi a nebo dokonce i za hranicemi. V letošním roce se slavnostní vyhlášení konalo v Porubě v divadelním sále Kulturního domu Poklad. Nejprestižnější ocenění, tedy sportovce roku v kategorii jednotlivec si odnesla cyklistka Barbora Průdková. 

Barbora Průdková, Sportovec roku Ostravy  2021: "Teď jsem se snažila kombinovat enduro, olympijské cross country i sjezd a tím, že jsem taková crazy, tak se mi povedlo pár důležitých závodů." 

Mezi kolektivy pak velkého úspěchu dosáhly florbalistky 1. FC Tempish Ostrava, které vyhrály celou extraligu, když ve finále porazily pražský Chodov.

hráčka 1. FC Tempish Ostrava: "Tým byl super nastavený, super připravený a fungoval tak, jak má." 

Komise, která na návrhy klubů a třeba také rodičů nejlepší sportovce vybírala, to neměla jednoduché. Nominací bylo téměř 50 a někdy bylo rozhodování opravdu těžké. 

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "Kvalita ostravského sportu jde nahoru, máme hodně mistrovských titulů a jsem moc ráda, že sportovci takto krásně Ostravu reprezentují." 

Talentem roku se stal gymnasta Jan Leikep, nejlepší hendikepovaným sportovcem je atletka Miroslava Oborová, Sportovní legendou byl vyhlášen basketbalista Marek Stuchlý a jako společensky odpovědná firma získala ocenění společnost Ostra Group. 

Nahlásit chybu


K tématu
Urbeva s.r.o., čerpací stanice MOL Ostrava, ul. Mariánskohorská
Ostrava
od 25 500 do 27 500 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail