Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Den policie s majáčkem navštívilo v DOV přes 2 tisíce dětí

  • Ostrava,

Dolní oblast Vítkovic v Ostravě zažila slunný Den policie s majáčkem. U dvanácti stanovišť si mohli všichni návštěvníci z blízka prohlédnout rozmanité vybavení Policie České republiky a dalších složek integrovaného záchranného systému. Akci navštívilo přes 2 tisíce dětí. V závěru akce proběhlo i slavnostní ocenění moravskoslezských policistů.

Akci s názvem Den policie s majáčkem uspořádalo krajské policejní ředitelství v pondělí dopoledne. Kromě policistů se představili také hasiči, záchranáři, strážníci městské policie i armáda.

Lucie Galiová, oddělení prevence PČR MSK: "Návštěvníci si mohli prohlédnout například stanoviště speciální pořádkové jednotky, která předvedla svou výstroj a výzbroj. Dále stanoviště policejních potápěčů, pyrotechniků a kynologů, kteří neotáleli a v dynamické ukázce předvedli své čtyřnohé parťáky v akci. Na stanovišti dopravní policie byly ke shlédnutí vozidla a motocykl s výstražným zvukovým zařízením."

Hasiči předvedli svou špičkovou vozovou techniku zasahující při požárech. Ve stánku zdravotnické záchranné služby bylo možné vyzkoušet například zevní masáž srdce a připomenout si tak vědomosti o první pomoci. K prohlédnutí byly některé moderní přístroje, které záchranáři využívají ve své praxi.

Lucie Galiová, oddělení prevence PČR MSK: "Nemůžeme opomenout ani stánek Městské policie Ostrava, která v rámci dynamické ukázky představila čtveřici starokladrubských koní. Ze svých sedel strážníci prezentovali nejen dovednosti a vznešenost těchto zvířat, ale také důležitost a nenahraditelnost koní v policejní praxi."

Armáda České republiky poskytla atrapy střelných zbraní, které byly pro děti velkou atrakcí. Děti si kromě prohlídky zbraní a bojových vozů vyzkoušely také maskovací oděv tzv. „hejkala.“ Cenné rady a zásady k bezpečnosti silničního provozu nabízelo Ministerstvo dopravy, oddělení BESIP.

Lucie Galiová, oddělení prevence PČR MSK: "Dopoledne patřilo převážně školám a dětem, které v tomto týdnu oslavily svůj den. Školy na jednotlivých stanovištích získaly otisky razítek policejního majáčku a jako odměnu si odnesly drobné dárky. Děti si mohly na místě vyrobit buttonek s policejním majáčkem."

Celý Den policie s majáčkem byl provázen dynamickými ukázkami. Největším zážitkem pro děti se stala ukázka zásahové jednotky, která divákům připravila vzrušující ukázku zadržení ozbrojených pachatelů prodávajících zbraně. Součástí bylo i slaňování z vysokého vodojemu poblíž Malého světa techniky. Odpoledne proběhla slavnostní část Dne policie v klubu Heligonka, kde byli oceněni policisté Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje.

Lucie Galiová, oddělení prevence PČR MSK: "Mezi váženými hosty byli přítomni náměstek policejního prezidenta pro lidské zdroje, informační a komunikační technologie a inovace plk. David Fulka, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jakub Unucka a primátor Města Ostravy Tomáš Macura, kteří úvodem pronesli pár slov a zejména pak poděkovali policistům za jejich výbornou práci."

Závěr slavnostního aktu patřil známému umělci a folkovému písničkáři Ivovi Jahelkovi, jehož koncert zpříjemnil den všem přítomným.

Nahlásit chybu


K tématu
SAVETI Facility Management s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 120 Kč/hod.

Detail

DELTA facility, s.r.o. - Hasičská zbrojnice Ostrava - Dubina
Ostrava
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dalphen Building s.r.o., Ostrava, Frýdek-Místek, Loučná nad Desnou
Ostrava
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail