Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce ostravské Arény se odkládá. Nejprve bude vyhlášena architektonická soutěž

  • Ostrava,

Loni v létě jsme vás informovali o velké rekonstrukci, které se měla dočkat Ostravar Aréna ve Vítkovicích hned po hokejovém šampionátu v roce 2024. Nyní už je jasné, že přestavba bude odložena, a to nejméně o dva roky. O jejím novém vzhledu totiž rozhodne architektonická soutěž.

Loni v srpnu bylo v Ostravar Aréně podepsáno memorandum mezi Ostravou, MS krajem a hokejovým svazem o konání mistrovství světa v hokeji v roce 2024. Fanoušky sportu potěšil primátor Tomáš Macura, který oznámil, že hned po skončení šampionátu začne velká rekonstrukce haly. Studie ale ukázala, že místo odhadovaných 600 milionů vyjde přestavba na 2 miliardy a navíc musí vše schválit držitel autorských práv. 

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "Proto zvažujeme, že vypíšeme architektonickou soutěž, do které bychom přizvali i držitele architektonickou soutěž. Hala si to zaslouží."

Studie původně počítala se třemi variantami, podle rozsahu rekonstrukce a ta nejvhodnější měla být vybrána ještě v loňském roce. Teď už je jasné, že to nebude ani letos. Problémem by mohlo být i financování, vzhledem k tomu, že ceny stále rostou a značné investice si vyžádá koncertní síň Stevena Holla. 

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "Není reálné abychom s tou rekonstrukcí začali po mistrovství světa v roce 2024. Což je už za dva roky. Dva roky trvá jenom projektování, natož stavební povolení, takže velmi pravděpodobně se ta rekonstrukce v čase odloží na rok 2026, podle toho, jak bude vše probíhat."

Hlavním záměrem rekonstrukce je, aby se aréna znovu stala moderním stánkem 21. století stejně, jako tomu bylo v roce 1986, kdy byla otevřena a byla největší  a nejmodernější halou v Evropě. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy