Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Chtějí jezdit zadarmo na kolech Nextbike, tak poškozují jejich zámky

  • Ostrava,

Nezletilý chlapec i 32letý muž poškodili zámky sdílených kol Nextbike v Ostravě. Chlapce přitom sledoval strážník na kamerách a muže zastavili strážníci, když na poškozeném kole ujížděl městem. Ostravští strážníci už řešili desítky případů ničení sdílených kol.

zdroj videa: Městská policie Ostrava

O tom, že ne všichni v Ostravě respektují pravidla nastavená pro užívání sdílených elektrokol Nextbike, se opakovaně přesvědčili ostravští strážníci v uplynulých dnech, kdy zadrželi dva podezřelé, kteří kola poškodili a užívali v rozporu s pravidly pro jejich používání.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "K prvnímu případu došlo v úterý krátce po druhé hodině ranní na ulici Bohumínská pod Sýkorovým mostem. Nezletilý chlapec tam nejprve pomocí zapalovače a poté pomocí páčidla poškodil zámek a GPS modul ve stojanu zaparkovaného sdíleného jízdního kola. Přestože své dílo dokonal, na sdíleném jízdním kole z místa neodjel, ale ponechal jej stát ve stojanu."

Celý průběh jeho jednání sledoval strážník obsluhující kamerový systém, který na místo vyslal i nejblíže situovanou hlídku. Ta pak nezletilého chlapce našla nedaleko místa činu a předala jej kolegům z Policie České republiky.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Ke druhému případu došlo hned následujícího dne necelou hodinu po půlnoci v Ostravě-Zábřehu. Hlídka si na ulici Gurťjevova všimla muže na sdíleném jízdním kole jedoucího po chodníku. Po jeho zastavení strážníci zjistili, že zámek a GPS modul na tomto kole jsou poškozeny. Jednáním později zjištěného 32letého muže se bude zabývat příslušný správní orgán, kam strážníci celou věc oznámili."

Zvýšený počet ničení sdílených jízdních kol, zejména pak zámků a GPS modulů, strážníci zaznamenali v létě předchozího roku.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "K dnešnímu dni strážníci oznámili příslušnému správnímu orgánu celkem 36 osob podezřelých ze spáchání přestupku. Policii České republiky pak předali celkem 22 podezřelých osob."

Strážníci usilovně spolupracují i se stání policií, aby pokud možno snížili počty poškozování sdílených kol.

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava a okolí
Ostrava
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Generální ředitelství cel, Ostrava
Ostrava
od 21 800 do 29 520 Kč/měsíc

Detail

Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři s.r.o., advokátní kancelář, Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail