Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve čtvrtek začaly policejní kontroly kamionů a autobusů. Přetížená auta ničí silnice a jsou nebezpečná

  • Ostrava,

Policisté se znovu zaměřují kontroly nákladních aut a autobusů. V horkých dnech by řidiči měli především dbát na bezpečnost a dodržovat přestávky. Kamiony zase jezdí často přetížené, ničí silnice a ohrožují ostatní účastníky provozu.

Také policisté z MS kraje se od čtvrtku zapojili do celostátní policejní akce zaměřené na řidiče nákladních vozidel a autobusů. Vzhledem k horkým dnům kontrolují i dodržování předepsané doby řízení, bezpečnostních přestávek, odpočinku nebo technický stav vozidel. Připraveny jsou i váhy, protože přetížený kamion je pro ostatní velkým nebezpečím. 

Alana Robenek, dopravní policista: "Když je ta souprava přetížená, tak ta souprava jinak reaguje během jízdy, během brždění a tohle ohrožuje ostatní a navíc ničí naše komunikace." 
Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MS kraje: "Policisté budou kontrolovat např. sociální předpisy, ale také předpisy ADR." 

Mezi prvními hříšníky byl polský kamion naložený řepkou. Byl přetížený o 3 tuny a tak musel řidič zaplatit 30 tisíc korun kauci a čekat na další kamion, aby část nákladu přeložil. Za zmínku stojí, že řidič o přetížení věděl, protože hmotnost byla uvedena v nákladním listu. Prostě to riskl a nevyšlo to. Ve většině případů bylo ale vše v pořádku a třeba jen stačilo po domluvě přeleštit značky.

řidič kamionu: "Než se zaměřit jen na řidiče kamionu, bylo by dobré se zaměřit i na dispečery, na dopravní společnosti i na skladníky na nakládkách, protože, když žádá řidič o přeložení zboží, skladník mu řekne ne, to není naše zboží, my s ním hýbat nebudeme." 

Česko zažívá tropické dny a řidiči všech vozidel by si měli uvědomit, že současné horko je vyčerpávající. Proto by měli pít dostatek nealkoholických nápojů a nepodceňovat únavu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy