Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravští strážníci opět kontrolovali cyklisty a koloběžkáře

  • Ostrava,

Velkým nešvarem, který trápí nejen chodce, ale i další účastníky silničního provozu, jsou neukáznění cyklisté a jezdci na elektrokoloběžkách. Proto se o uplynulém víkendu strážníci zaměřili mimo jiné i na dodržování zákonných povinností cyklistů a jezdců na elektrokoloběžkách.

Akce probíhala na území celého města ve vytipovaných lokalitách známých svou vysokou koncentrací cyklistů a jezdců na elektrokoloběžkách. Svou pozornost strážníci zaměřili zejména na jízdu po chodících, respektování dopravních značek i vybavení jízdních kol.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Cyklisté a jezdci na elektrokoloběžkách za víkend porušili zákon celkem ve 154 případech. Domluvou strážníci vyřešili celkem 95 případů. Pokuta v příkazním řízení byla uložena v 58 případech. Jeden případ pak strážníci postoupili do správního řízení. Nejčastějším nešvarem byla jízda po chodníku. Mnozí cyklisté a jezdci na elektrokoloběžkách si mnohdy neuvědomují, že kromě porušení zákona svou jízdou na chodníku mohou ohrozit nejen chodce, ale i sami sebe."

V obdobných kontrolách budou strážníci i nadále pokračovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy