Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Kamerový systém odhalil dva muže, kteří se vloupali do domu v centru Ostravy

  • Ostrava,

Dva muže, kteří se vloupali do domu a ukradli elektrozařízení, zadrželi díky kamerovému systému ostravští strážníci. Jejich kolega, který ve středu po půlnoci obsluhoval kamerový systém, si všiml dvou podezřelých, kteří náhle vyšli z domu s těžkým předmětem. Oba dále sledoval a na místo vyslal nejbližší hlídku. Brzy se ukázalo, že jde o kradené věci.

video: MP Ostrava

Strážník muže zahlédl na Nádražní ulici v Moravské Ostravě. Hlídku svých kolegů pak navigoval ve směru pohybu obou mužů. Brzy byli zadrženi na ulici Poděbradova. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Oba zadržení muži (46, 29) měli u sebe pojistné skříně, ze kterých vedla násilně přerušená elektroinstalace. Strážníkům svorně tvrdili, že pojistné skříně našli v nedalekém kontejneru. Stejně tak tvrdili, že v domě na ulici Nádražní vůbec nebyli a místem pouze procházejí. Další hlídka strážníků pak byla vyslána k domu, ze kterého oba muži vycházeli. Strážníci na místě zjistili poškození skleněných výplní vstupních dveří domu a rovněž vypáčené dveře ve vnitřní části domu. V suterénu domu pak byla zjištěna poškozená elektroinstalace. Na stěnách u poškozené elektroinstalace pak byl volný prostor, který odpovídal rozměrům pojistných skříní, které měli muži u sebe v době jejich zadržení. Tvrzení obou mužů tak bylo zpochybněno nejen záznamem z kamer, ale velikostí pojistných skříní a typu kabeláže. Ty se shodovaly se situací zjištěnou v domě na ulici Nádražní." 

Protože jsou oba muži podezřelí ze spáchání trestného činu, případ si převzala Policie České republiky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy