Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Svinovských mostech v Ostravě spadla žena z desetimetrové výšky, záchranáři ji dlouho resuscitovali

  • Ostrava,

Na Svinovských mostech v Ostravě v úterý 11. října ráno zasahovaly týmy zdravotníků poté, co z výšky spadla třiapadesátiletá žena. Jejich snaha ale nevedla k úspěchu, žena zemřela na následky svých zranění.

Incident se stal po osmé hodině ranní. Operační důstojník na místo poslal lékařskou posádku rendez-vous a zdravotnický tým RZP. Žena měla spadnout ze přes zábradlí ze schodů, z asi desetimetrové výšky.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: “Třiapadesátiletá žena měla podle informací, které mají záchranáři k dispozici, spadnout přes zábradlí ze schodů, z výšky okolo deseti metrů. V okamžiku příjezdu posádek byla v bezvědomí, zasahující lékařka u ní zjistila poranění hlavy, stav svědčil rovněž o vážném poranění mozku.”
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: “Pacientce byly zajištěny dýchací cesty, naložen krční límec a záchranáři ji uložili do podtlakové matrace. Přes intenzivně poskytovanou odbornou péči i léky podávané do kostní dřeně, se stav zraněné rychle zhoršoval a záhy došlo k selhání krevního oběhu. Musela být zahájená nepřímá srdeční masáž, ale resuscitace nebyla ani navzdory použití přístrojové techniky úspěšná. Lékařka tak musela nakonec konstatovat smrt.”

Tragédii se zabývají policisté.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "11. října 2022 v ranních hodinách došlo k pádu ženy v Ostravě na Svinovských mostech. Kriminalisté zjišťují okolnosti pádu ženy, prozatím můžeme vyloučit cizí zavinění. Pracujeme však s několika verzemi, a to buď nešťastná náhoda nebo také sebevražda."

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy