Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Dá se žít v těchto podmínkách? Matka s desetiměsíčním chlapečkem obvývala vybydlený dům v Hrušově, objevili je strážníci

Ostravští strážníci objevili další matku, která bydlela s desetiměsíčním chlapečkem v naprosto nevyhovujících podmínkách. 33letá žena se svým synem obývala jeden z “vybydlených” domů na ulici Divišova v ostravském Hrušově. Chlapeček byl nezanedbaný, zdravý a bez známek týrání.

video: MP Ostrava

Strážníci se do domu vypravili v noci z neděle na pondělí poté, co dostali upozornění od jednoho z občanů.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: “Po získání této informace se hlídka ihned rozhodla situaci řešit a neobydlenou budovu na ulici Divišova zkontrolovat. Prohlídkou tohoto domu pak hlídka zjistila, že vstup do vícepatrového domu není nikterak zajištěn. Samotný dům byl vybydlený, bez přívodu elektrické energie, tepla i vody.”

V prvním patře hlídka objevila matraci, kočárek a použité dětské pleny. Nikdo zde ale nebyl, proto se zde strážníci následně vraceli v dalších dnech v nočních hodinách.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: “Při jedné z těchto kontrol v noci z neděle na pondělí krátce před druhou hodinou ranní strážníci objevili v jednom z pokojů matku s malým dítětem. To spalo společně s matkou na matraci přikryté peřinou. Matka strážníkům uvedla, že se ocitla ve složité životní situaci a v tomto domě občas přespává. Strážníci na místě zjistili, že desetiměsíční kojenec nejeví známky zanedbané péče, týrání či nemoci. Vzhledem k závažnosti situace byly na místo přizvány pracovnice orgánu sociální právní ochrany dítěte, které si celou věc i s dítětem na místě převzaly.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy