Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté dopadli zloděje při činu. Na útěku lup odhodil

  • Ostrava,

Zkušení policisté dopadli v Ostravě zloděje krátce po činu. Hned po oznámení okradeného občana si vytipovali možnou únikovou cestu a na zloděje si doslova počkali. Jde o recidivistu, který už má na svědomí desítky krádeží.

V centru Ostravy a blízkém okolí nejsou drobné krádeže ničím výjimečným. K odhalení pachatele mnoha z nich pomohla tentokrát náhoda. Na linku 158 totiž zavolal muž, který načapal zloděje ve svém autě a přesně popsal kudy utíká a jak vypadá. Na místo okamžitě vyrazila prvosledová hlídka.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Obviněný muž utíkal touto cestou. Policisté i poškozený ho pronásledovali a během krátké doby ho zadrželi, spoutali a předali kriminalistům k dalšímu procesnímu řízení." 

Kriminalisté zjistili, že muž je 5 krát soudně trestaný recidivista a podobných krádeží má na svědomí několik desítek. Proto začali prověřovat i další případy, kde byl podobný modus operandi.

Olga Bogdanová, krimnalistka: "Jak se ukázalo, jednalo se o 28letého muže, který už byl v hledáčku kriminalistů z Přívozu. Ti už na něj měli nastřádané důkazní materiály na několik skutků, proto si ho převzali k dalším procesním úkonům. Škála spáchaných skutků byla různorodá."
Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 7. oddělení obecné kriminality Ostrava obvinil muže z trestných činů krádeže, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a poškození cizí věci. Svým jednáním způsobil škodu odhadnutou na 45.000,- Kč. Obviněný se kriminalistům doznal celkem k 10 skutkům."

V tomto případě prý doslova platilo známé rčení "příležitost dělá zloděje." Muž například ukradl v hospodě peněženku přímo ze stolu, když v autě uviděl něco cenného, neváhal a vzal si to nebo když prošel kolem nezamčeného kola, prostě ho ukradl. 

Nahlásit chybu


K tématu
VÍTKOVICE, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

GLOBY s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 166 do 166 Kč/hod.

Detail

Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace,
Ostrava
od 19 700 do 27 290 Kč/měsíc

Detail