Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava ocenila Seniory roku 2022. Pomáhají i inspirují ostatní

  • Ostrava,

Ostrava každým rokem před Vánocemi oceňuje vybrané osobnosti titulem Senior roku. Vždy jde o lidi, kteří pro Ostravu a její obyvatele udělali a nebo stále dělají něco výjimečného a také motivují i ostatní.

Ostrava vybrala Seniory roku 2022. Jde o tradiční anketu, kdy magistrát města hledá a oceňuje seniory, kteří dělají něco i pro ostatní a samozřejmě jsou nějak spjatí s Ostravou.

Zbyněk Pražák, náměstek primátora Ostravy: "„Není nikdy vůbec jednoduché vybrat z našich nominovaných seniorů ty, kterým bychom za jejich přínosnou angažovanost a pro druhé prospěšné aktivity měli udělit každoročně vyhlašovaný titul ‚Senior roku.‘ Rozhodování pro mě bývá vždy hodně náročné. Mé upřímné poděkování a můj obdiv si právem zaslouží všichni tito lidé. Obdobná situace je i u nominovaných skupin a svazů. Jsem velice rád, že v Ostravě máme tolik skvělých lidí, kteří bez ohledu na svůj pokročilejší věk dokáží pozitivně motivovat ostatní a radovat se z toho, že ještě mohou být užiteční pro druhé."

Prvním oceněným je 95letý hudební skladatel a dirigent Pavel Staněk. Působil 27 let v ostravském rozhlase, psal divadelní i televizní hudbu a je autorem 400 opusů. 

Pavel Staněk, Senior roku 2022: "Já jsem nic neudělal, kromě toho, že jsem dělal svou práci a to je všecko." 

Oceněn byl také Jan Majer, který svůj život zasvětil výchově dětí i dospělých k lásce k životnímu prostředí. 

Jan Mayer, Senior roku 2022: "Je to pro mě velké překvapení. To ocenění není jen pro mě, ale i pro lidi, kteří s námi dělají v Českém svazu ochránců přírody." 

Titul získal také Svaz postižených civilizačními chorobami, který pomáhá svým členům zvládnout život s nemocí a poskytuje sociální podporu. Je to opravdu moc pěkné, že si na mě někdo vzpomněl." 

Marie Výtisková, předsedkyně Svazu postižených civilizačními chorobami: "Moc mě to potěšilo, protože je to ocenění za tu mou dlouholetou práci."

Anketu Senior roku vyhlašuje město při příležitosti Mezinárodního dne seniorů, aby ocenilo činorodé obyvatele Ostravy starší 65 let, kteří výjimečným způsobem přispívají ke zlepšení života ve společnosti.

Připomenout můžeme také jednotlivé vítěze městské ankety Senior roku: MUDr. Blanka Malá (2007), JUDr. Eva Teicherová (2008), Mgr. Jaroslav Král (2009), Luděk Eliáš (2010), Ing. Lubomír Pásek (2011), prof. Jan Hališka (2012), Věra Heroldová (2013), Hana Papežová-Kolářová (2014), MUDr. Rajko Doleček (2015), Ing. Milan Weber (2016), Lenka Kocierzová (2017), Česlav Pietoň (2018), Anna Pinterová (2019), Zdeňka Šupíková (2020), Hedvika Juřinová a Ing. Josef Juřeník (2021).

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy