Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policejní vůz spěchal k evakuaci kvůli úniku plynu a nedostal přednost

  • Ostrava,

V pondělí dopoledne bylo při stavebních pracích v Ostravě porušeno plynové potrubí. Poté bylo nutné evakuovat obyvatele a zajistit bezpečnost v okolí. K události spěchal i policejní vůz, který ale nedostal přednost a narazila do něj řidička Mercedesu.

Porušení plynového potrubí ve Štramberské ulici v Ostravě bylo na tísňovou linku oznámeno po 9. hodině. na místo okamžitě vyjely všechny záchranné složky. Jedni z prvních byli také policisté ve služebním voze, který ale havaroval na Výstavní ulici.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté z oddělení hlídkové služby jeli na světelné a signalizační zařízení po hlavní ulici Výstavní. Kdy z vedlejší ulice Zelená vyjížděla zrovna řidička vozidla Mercedes, která nedala služebnímu vozidlu přednost, čímž došlo k jejich střetu."

Událost se obešla bez vážných zranění a dechové zkoušky u řidičky osobního vozu i řidiče služebního policejního vozu byly negativní.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Přesnými okolnostmi a příčinami nehody se budou dál zabývat dopravní policisté."

V případě překopnuté plynové přípojky bylo nutné evakuovat 18 osob.

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Na místě události zasahovali hasiči z centrální hasičské stanice v Ostravě-Zábřehu. Provedli provizorní ucpání překopnuté přípojky a přivolali specializovanou firmu k dalšímu dořešení."

Po zastavení úniku se mohli lidé vrátit zpět do domů.

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail