Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnicí zněly hity na klasických nástrojích, lidé si s nimi zpívali Cohenovo Hallelujah

Obřadní síň slezskoostravské radnice se opět po prázdninách zaplnila zájemci o koncertní vystoupení. Tentokrát se zde představila čtyřčlenná formace mladých hudebníků z Prahy a Brna RB:Boys, která na nástrojích klasické hudby bravurně zahrála notoricky známé filmové a popové melodie.

Neformální obleky a moderování, komunikace s diváky, úsměvy do kamer a fotoaparátů, nenásilné žádosti o opakovaný potlesk. Tak vypadalo pohodové vystoupení čtyřčlenné hudební skupiny RB:Boys v obřadní síni radnice ve Slezské Ostravě. Skupina chce přiblížit hlavně mladým lidem klasickou hudební sféru a propagovat klasické nástroje.

Břetislav Vybíral ml., violoncello:

V Ostravě hrajeme poprvé a čekají nás populární a filmové melodie v úpravách pro netradiční nástroje. Složení housle, violoncello, kontrabas a klavír. Naše nejnovější úprava je Skyfall z filmu Skyfall, James Bond.

Radek Blahuš, housle, frontman:

Co třeba máme rádi, tak to jsou věci z ruky Henriho Klimenta, našeho aranžéra, a konkrétně za mě třeba Happy od Pharrella Williamse, v předělání právě toho našeho kolegy. Máme to moc rádi, když vystupujeme ve vnitřních prostorech, protože tím je ta atmosféra více intimní a s těmi diváky tam může být větší interakce, takže doufáme, že ta interakce dneska bude. Představte si, že se dneska stalo, že máme naprosto jiný program, než který je tištěný, takže jsme se před hodinou s klukama rozhodli, že každý z diváků dostane pastelky, a v průběhu večera si ten program může, na základě našich slov, opravovat.

Jiří Stoch (ANO), místostarosta Slezské Ostravy:

RB:Boys jsem v podstatě do této doby v podstatě neznal, ale velice se těším na tu kombinaci klasických nástrojů a moderních hitů v jejich provedení. Jsem moc rád, že městský obvod může přispívat na takové krásné akce pro naše občany.

Na pódiu se střídaly písně například od Adele, Leonarda Cohena, Rihanny či Coldplay. Znejistělí diváci, kteří poslechli výzvu a skutečně si poctivě předávali po zahájení koncertu dva košíky s pastelkami, si mohli po prvních skladbách oddychnout. Skupina je zahrála prakticky přesně podle předem natištěného programu.

Anketa:

Jsme z Ostravy a přijeli jsme se na kluky podívat, protože jsme o nich slyšeli dobré recenze, přijdou nám zajímaví, na internetu mají pěkná videa, tak doufám, že budeme překvapení, jak to dneska rozjedou.
Chodím pravidelně na tady ty koncerty, které se konají na slezskoostravské radnici už několik roků, dá se říci 20 let, co Slezská Ostrava tady pořádá. Tady tu skupinu neznám. Budu překvapený, jak hrajou.
Já jsem teda z Ostravy-Proskovic, jsem tady s prarodiči, chodíme tady už pravidelně, už jsem tady tak dvakrát třikrát byla. Líbí se mi divadlo a takováhle hudba, a dneska to byla změna, jsou to moderní písničky, takže jsem na to hodně zvědavá a moc se na to všichni těšíme. Poslouchám Bacha nebo takhle, ale i tady ty moderní popové písničky, tak to mám taky hodně ráda.

Mnozí tradiční návštěvníci koncertů byli zprvu překvapeni občasnými slovními legráckami vystupujících, ale rychle si na ně zvykli. A diváci pak zase zaskočili členy RB:Boys. V příjemné neformální atmosféře s nimi nahlas zpívali Cohenovo Hallelujah, upravené pro klasické nástroje. Skupina to prý dosud nezažila.


Nahlásit chybu


K tématu
Dalphen Building s.r.o., Ostrava, Frýdek-Místek, Loučná nad Desnou
Ostrava
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

VÍTKOVICE, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail