David Koller uchvátil Ladnou Čeladnou

  • 5. srpna 2018,
  • 21:05

Již počtvrté se areál Základní školy v Čeladné stal dějištěm festivalu Ladná Čeladná. Kromě rozmanité nabídky koncertů napříč žánry na festivalu nechyběl bohatý program pro mladší i starší děti.

Reklama

Z kapel sklidili největší potlesk David Koller, Aneta Langerová a britská šestice The Carny Villains, která publikum nadchla energickou hudbou, akčním projevem na pódiu a humorem. Děti nejvíce ocenily workshop zaměřený na osvojení cirkusových dovedností či soutěžní stanoviště, kde plnily nejrůznější úkoly.

Svým zaměřením festival cílí na rodiny s dětmi a při pohledu mezi návštěvníky to bylo znát. „Těší nás, že k nám přicházejí nejen rodiče s dětmi, ale často také prarodiče. Náš festival je proto nejen multižánrový, ale troufám si říci, že i multigenerační,“ uvedla mluvčí festivalu Michaela Vávrová. V porovnání s minulými roky přibylo přespolních návštěvníků, kteří měli možnost využít kemp hned vedle areálu. „Řada rodin návštěvu Ladné Čeladné pojala se vším všudy a na místě kempovali. Stanování k létu patří a pro děti to je stejně veliký zážitek jako účastnit se festivalu,“ dodala Vávrová.

V pátek vystoupili kromě Anety Langerové také Vadim & Co. či bratislavští Korben Dallas. V sobotu patřilo hlavní pódium finalistovi Česko Slovenské Superstar Martinu Harichovi či legendární kapele Už jsme doma, která ve spolupráci s divadelním souborem Buchty a loutky odehrála hudebně-divadelní představení v rockovém kabátě, určené nejen dospělým, ale rovněž dětem. Druhý večer vygradoval koncertem Davida Kollera a na této vlně festival pokračoval až do konce. „Během koncertu Davida Kollera se plocha před hlavní scénou zaplnila do posledního místa. Ovace fanoušků byly tak velké, že se dočkali hned několika přídavků. Atmosféra byla naprosto jedinečná, lidé zpívali a bylo vidět, že si užívají každou píseň,“ popsala atmosféru Vávrová.  Velký úspěch sklidil také DJ Dr. Zeppelin, který roztančil davy svou energickou show prodchnutou balkánskými rytmy. V tomto duchu pokračoval také závěr festivalu, kdy na pódium naběhla kapela The Carny Villains. „Tahle šestice hraje do roztrhání těla a na Ladné Čeladné to nebylo jiné. Jejich hudba je sama osobě plná energie, což ještě umocňuje nespoutaný projev na pódiu, při němž jednotliví členové kapely skáčou, hrají v leže, chodí po rukou a podobně. Kapela zkrátka nezapře, že má cirkusácké kořeny,“ uzavřela Vávrová.


Více informací o festivalu na:

www.ladnaceladna.cz a https://www.facebook.com/ladnaceladna


Partneři festivalu:

Obec Čeladná, Radegast, Kofola, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Beskydské rehabilitační centrum, Oriental, ADSLs, Outdoor energy, Čechymen

Mediální partneři:

Hitrádio Orion, Moravskoslezský deník, TV Polar

Za podpory:

Moravskoslezský kraj, Nadace Život umělce, Nadace ČEZHana Fialová, David Stypka a Buty. Koncert hospicu Ondrášek

27.04. 16:30 - 26.03. 1:23
Ostrava, Multifunkční hala GONG, Ostrava

Barbie slaví 60. narozeniny ve Forum Nová Karolina

11.03. 10:00 - 31.03. 18:00
Ostrava, Forum Nová Karolina, Ostrava

KREATIV JARO 2019

29.03. 10:00 - 31.03. 16:00
Ostrava, Výstaviště Černá louka v Ostravě, pavilon A

TEPELNÁ ČERPADLA MAZUR s.r.o.
Opava
od 25 000 Kč

Detail

Obec Libhošť
Nový Jičín
od 18 230 Kč do 27 420 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu