Odstartoval XVI. Mezinárodní festival outdoorových filmů

  • 9. října 2018,
  • 7:11

V pátek 5. října 2018 bylo slavnostně zahájeno doposud největší festivalové turné v historii Mezinárodního festivalu outdoorových filmů Skupiny ČEZ. Zaplněný divadelní sál si užil bohatý kulturní program s řadou významných hostů! Kulturní program odstartovala zpěvačka Esther Lubadika (původem z Angoly). Následovalo akrobatické vystoupení uměleckého sdružení Cirkus Trochu jinak - vzdušný balet na šále.

Reklama

Pozvání přijali i horolezci Pavel Kořínek a Leoš Husták. Na festivalu uvádíme film Minya Konka, alias moje nervy z předešlé úspěšné horské expedice mapující extrémně těžký výstup na vrchol! Řeč byla i o letošní expedici na Nanga Parbat, kdy se podařilo šesti členům z devíti dosáhnout vrcholu této osmitisícovky (další členové byli vrcholu velmi blízko). Je nám velkou ctí, že jsme mohli představit čestného hosta letošního festivalu - mistra světa v atletice veteránů, nejstaršího maratonce všech dob a aktivního atleta - Ing. Jiřího Soukupa (91 let).

Před samotným programem slavnostního večera proběhla vernisáž výstavy Ivo Dvořáka – výstava fotografií SVAŤA BOŽÁK – RACE ACROSS AMERICA.

Působivé černobílé fotografie z nejtěžšího silničního ultramaratonu na světě. Svaťa Božák jako první Čech dvakrát úspěšně dokončil nejdelší a nejnáročnější cyklistický závod světa! Za necelých 11 dní ujel téměř 5000 kilometrů nonstop, umístil se pátý. Říká o sobě: „Ultramaratony mě zaujaly natolik, že jsou mou hlavní cyklistickou náplní. Pravidelně se těchto akcí zúčastňuji a snažím se posunovat své hranice.“ 

www.svatabozak.com. Vestibul DKMO, VSTUP VOLNÝ, výstava potrvá do 30.10.2018.

Z Ostravy festival postupně putuje do více než 60 míst v České republice a na Slovensku. Do letošního ročníku se přihlásilo neuvěřitelných 1289 filmů ze 100 zemí světa! Festivalová porota vybrala 126 snímků z 29 zemí světa. Ve festivalu je o 500 minut materiálu více než loni. Počet zahraničních filmů je nejvyšší ve festivalové historii. Festivalové turné poběží až do 7. prosince 2018, kdy se na tradičním místě, v Lucerně Praha uskuteční Slavnostní zakončení festivalu spojené s předáním cen vítězným filmařům!

Seznam všech partnerů, finančních podpor a záštit podporujících letošní 16. ročník MFOF uvádíme na www.outdoorfilms.cz. Děkujeme! Festival významně podporuje skupina ČEZ, Naenco, T-Mobile, Severočeské doly a. s.Pavel Šporcl s cikánskou cimbálovou kapelou

07.03. 19:00 - 22.02. 0:42
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Horkýže Slíže v Garáži - 1. koncert

20.03. 20:00 - 22.02. 0:42
Ostrava, RnR GARAGE Martinov

Lucie Bílá a Petr Malásek

10.04. 19:00 - 22.02. 0:42
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Ivo Blahut
Opava
od 100 Kč

Detail

GROSS TRANS s.r.o
Opava
od 18 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

David Janoušek s.r.o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu