Klasická telka nebo multimediální společník?

  • 12. března 2019,
  • 19:24

Chystáte se nahradit starší model nějakým novějším, ale neumíte si pro sebe vybrat tu správnou televizi? Na trhu najdete spousty variant, které nabízí základní i rozšířené funkce.

Reklama

Jak si vybrat

Televize je součástí skoro každé domácnosti. Někdo ji vybírá podle značky a vzhledu. Jiný upřednostňuje velikost a funkce. Co je skutečně důležité? Při výběru byste se měli zaměřit na spoustu důležitějších technických faktorů.

Klasická TV – pouze pro televizní vysílání, sledování pořadů, bez rozšířených funkcí

Smart TV – kromě běžného vysílání také další rozšířené funkce spojené i s připojením na internet

Funkce chytrých řešení

Moderní technologie nás dnes doslova vtáhnou svými funkcemi a dokážou nás zabavit na několik hodin. Tady najdete výčet jen několika málo funkcí, které najdete u tzv. inteligentních televizí:  

  • Připojení na internet přes wifi signál
  • Propojení s dalšími chytrými zařízeními
  • Přenesení obrazovky mobilu na televizi a naopak
  • Přenos televizního vysílání i do mobilního zařízení
  • Možnost sledování dvou různých kanálů z různých zařízení současně
  • Ovládání gestem či hlasem
  • Červené tlačítko na ovladači – interaktivní prostředí TV stanic
  • Hraní her, stahování aplikací

Není jedno jak daleko sedíte

Pokud si chcete zajistit opravdu špičkové sledování, musíte zohlednit důležité faktory nejen při výběru svého zařízení.  Primární je optimální pozorovací vzdálenost. Každý konkrétní typ technologie se odlišuje i v tom, jak daleko byste od něj ideálně měli sedět, abyste si naplno film, seriál či cokoli dalšího užili.  Většinou se doporučuje sedět ve vzdálenosti dvou a více metrů. Některé televize dnes zvládnout nabídnout stejnou kvalitu obrazu i ve vzdálenosti jednoho metru.

Tip! Nebuďte na výběr sami, ale ptejte se odborníků na prodejnách. Pro začátek se podívejte třeba do letáku planeo, kde najdete inspiraci nejen pro výběr televizí, ale i dalších technologií.


Rozlišení hraje roli

Zaměřte se i na rozlišení obrazovky. Čím větší rozlišení, tím více bodů a větší ostrost. Velké rozlišení nemusí být tak podstatné u sledování klasických televizních pořadů, zato ho určitě oceníte u hraní her, sledování oblíbených filmů nebo sportovních přenosů.

Frekvence se často podceňuje

Frekvence obrazu se při výběru často opomíjí. Přitom je v mnoha ohledech jedním z nejdůležitějších aspektů. Základní jednotkou je Hertz (Hz), který je také uváděn u konkrétních typů televizí. Čím je hodnota čísla větší, tím je obraz plynulejší. Optimálně se uvádí 50 Hz pro standardní vysílání a 100 Hz, které je vhodné pro hraní her nebo sledování sportovních přenosů.

Pozor na tuner

Dříve už se řešil přechod analogového vysílání do digitální podoby. Aktuálně se setkáte se vznikem nového formátu (DVB-T2) v rámci digitálního vysílání. Aby televize a set-top boxy fungovaly bez sebemenších problémů, musí do budoucna obsahovat tento formát.Beats for Love 2019

03.07. 16:00 - 06.07. 0:00
Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava

Shakespearovské slavnosti 2019

15.07. 20:30 - 12.08. 22:00
Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Šašek a syn / Divadlo Bolka Polívky

18.06. 19:00 - 22.05. 16:43
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Bartoňova pekárna s.r.o.
Nový Jičín
od 15 000 Kč do 16 000 Kč

Detail

Callis Inter s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu