Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravský maraton ovládli v kategorii štafet běžci z Fakultní nemocnice Ostrava

Startovní listinu závodu, který odstartoval na Masarykově náměstí v Ostravě, ovládli běžci s logem Fakultní nemocnice Ostrava na zádech. Podle organizátorky závodu Ostrava City Marathon Petry Pastorové letos běželo celkem 124 týmů. „Jednoznačně nejvíce týmů i běžců ve štafetovém závodě bylo z největší nemocnice v moravskoslezském kraji, 205 zdravotníků dalo dohromady 35 týmů a já jsem moc ráda, že máme v Ostravě nemocnici, která své zaměstnance k běhání podporuje,“ dodala Petra Pakostová.

Součástí závodu byl i charitativní minimaraton. Výtěžek ze startovného letos dostane ostravská pobočka organizace Nedoklubko, která podporuje rodiče předčasně narozených dětí. „Organizátoři  nám předali šek na 61 250 Kč a z této částky dostane Oddělení neonatologie FN Ostrava 46 250 korun“ potvrdila Helena Valo, koordinátorka Nedoklubka. 

„Peníze určitě použijeme na nákup analyzátoru mateřského mléka. Je to přístroj, který  přesně odhalí jeho složení a nám to umožní doplnit výživu zejména u nedonošených dětí tak, aby byla vyvážená“, přiblížila využití daru MUDr. Hana Wiedermannová, primářka Oddělení neonatologie FN Ostrava, které mělo zastoupení nejen v charitativním běhu, ale taky v maratonu a štafetě. 
Autodoprava Kamil Švihla, Ostrava - Dubí
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail