Mezinárodní soutěž hudebníků Líheň přijímá přihlášky!

  • 25. listopadu 2019,
  • 17:33,

Už devatenáctý ročník největší středoevropské klubové soutěže hudebníků Líheň právě rozjíždí její pořadatelé z havířovské agentury Viking agency. Po loňském rozšíření do polského Krakowa i na tento rok připravují spousty překvapení. Zásadní informací v této chvíli však je, že byl spuštěn Přihlašovací formulář pro hudebníky na stránkách soutěže www.lihen.cz.

„Pokud si pamatuji, tak jsme takto brzy snad ještě přihlášky nepřijímali. O to více nás těší, že můžeme hudebníkům dát dostatek času na přihlášení do devatenáctého ročníku, když už nás v posledních dnech doslova bombardovali se žádostmi o urychlení tohoto procesu,“ s úsměvem a zadostiučiněním přiznává ředitel soutěže Marek Slonina. I tento zájem je pro něj a ostatní pořadatele motivací pro ještě lepší práci. „Když jsme loni poprvé zamířili za hranice České republiky a navázali spolupráci s polským klubem, byl to velký krok. Už se nehrálo jen v Česku a zdejší kapely konečně mohly poznat, jak to chodí za hranicemi. Chceme v tomto trendu pokračovat a již nyní řešíme rozšíření soutěže na Slovensko. Je před námi ale ještě hodně práce, než budeme moci vstup na Slovensko oznámit oficiálně,“ přiznává s tím, že by to však byl pro všechny soutěžící kapely další zajímavý zážitek. „Děláme to pro hudebníky, zajišťujeme pro ně atraktivní ceny, zajímavá místa k vystoupení pro ty nejúspěšnější a bylo by skvělé, kdyby se během soutěže podívali do tří klubů ve třech zemích a představili se velmi rozdílnému publiku. I díky tomu získají rozhled a navážou zajímavá hudební přátelství,“ věří poslání Líhně její ředitel a hlavní pořadatel.

V těchto dnech probíhá přihlašování kapel, které poté bude poslouchat odborná porota a vybrané skupiny po třech pozve do základních kol v únoru a březnu 2020. Jen ti nejlepší se pak probojují přes další kola až do čtyřčlenného Velkého finále, které tradičně proběhne na jedné ze scén Slezskoostravského Rockfestu v sobotu 6. června 2020, a kde se rozhodne o celkovém vítězi. „Na internetových stránkách soutěže www.lihen.cz a FB profilu soutěže najdou zájemci ze strany hudebníků všechny podrobné informace, jak se hlásit a jak dostat šanci získat zajímavé zkušenosti i řadu atraktivních cen. Termín ukončení příjmu přihlášek je sice až 15. ledna 2020, ale i zde platí, že kdo dříve přijde, má větší šanci vystoupit. Odborná porota totiž bude nahrávky poslouchat postupně a také postupně skládat první kola soutěže, která proběhnou již začátkem února,“ dodávají pořadatelé s tím, že se těší, kdo se letos přihlásí. Bidfood Opava s.r.o. - provozovna Opava
Opava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nik Company s.r.o. - pracoviště Bidfood Opava
Opava
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Ostravské opravny a strojírny, s.r.o.
Ostrava
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků