Studenti Lékařské fakulty OU sledují v rámci výuky unikátní operace prováděné ve FNO online

  • 20. května 2020,
  • 7:55,
  • PR

Koronavirová epidemie na čas zastavila i výuku budoucích lékařů a dalších zdravotnických oborů přímo na odděleních a klinikách. Lékaři FN Ostrava vyučující na Lékařské fakultě Ostravské univerzity (LF OU) však rychle zareagovali a prakticky od prvních dnů nabídli studentům výuku online.

Například Ústav radiodiagnostický FN Ostrava je technicky vybavený natolik, že studenti mohli výkony na angiolince sledovat doma u svých počítačů, a poté o nich s lékařem diskutovat. Tuto formu výuky využíval prakticky celý semestr i vedoucí lékař angiolinky a proděkan LF OU doc. MUDr. Václav Procházka, Ph.D., MBA, který studentům nabídl možnost vidět i velmi náročné a výjimečné výkony.

Studenti 4. ročníku oboru Všeobecné lékařství měli v rámci předmětu Radiologie možnost v poslední přednášce vidět velmi komplikovaný výkon, kdy jsme do pánevní tepny implantovali ve spolupráci s cévními chirurgy speciální endovaskulární protézu,“ popsal jednu z netradičních přednášek proděkan Procházka.

Studenti ihned po online zhlédnutí náročného výkonu s docentem Procházkou o postupu diskutovali. Jednu z budoucích lékařek Adélu Osuchowskou například zajímalo, jaká bude životnost implantované protézy a jaká bude mít pacient v životě omezení. „Musím říct, že nejen ta poslední i všechny předchozí přednášky z angiolinky mě doslova nadchly. Spolu s ostatními studenty jsme měli možnost vidět široké spektrum výkonů opravdu v přímém přenosu a nemuseli jsme přitom vůbec z domu,“ ocenila výuku studentka.

Online byla v kontaktu s mediky i další pracoviště ostravské fakultní nemocnice, jejíž přednostové působí zároveň jako vedoucí kateder na LF OU. V posledních dnech už v některých případech sledují studenti náročné operace v přímém přenosu i v knihovnách jednotlivých klinik.

Více uvidíte ve videoreportáži na https://youtu.be/sInKLj9wP-M.USNU nové spaní s.r.o. (Ostrava - Poruba)
Ostrava
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

MEDIS INTERNATIONAL a.s. Bolatice
Bolatice
od 16 500 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 88 do 88 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků