Na očkování proti klíšťatům je stále čas, umožňuje to zrychlený cyklus

  • 5. června 2020,
  • 10:10,
  • PR

Zdravotní pojišťovna RBP již 23 let podporuje očkování proti klíšťové encefalitidě. V roce 1998 nejprve začala vyplácet příspěvky dětem a mládeži do devatenácti let, od roku 2008 pak všem zbývajícím pojištěncům. Počet zájemců sice každoročně narůstá, i přesto ale Česká republika dlouhodobě eviduje nejvyšší počet onemocnění klíšťovou encefalitidou z celé Evropské unie.

Eva Misiačková, ředitelka RBP pro zdravotnictví: „V důsledku letošní pandemie koronaviru a omezených možností na cestování se dá předpokládat, že řada českých rodin bude trávit svoji dovolenou a prázdniny u nás, kde už nyní evidujeme velmi vysokou aktivitu klíšťat. Proto nejenom našim pojištěncům a jejich dětem doporučujeme, aby prevenci nepodceňovali a nechali se u svých praktických lékařů proti klíšťové encefalitidě naočkovat. V tomto případě není nikdy pozdě. Zrychlené očkovací schéma umožňuje nechat se očkovat i v průběhu letních měsíců."

Očkování se provádí ve třech dávkách v průběhu celého roku, přičemž u zrychleného očkovacího schématu se druhá dávka aplikuje po dvou týdnech od první. Účinnost vakcíny se posílí dávkou třetí, která se v tomto případě aplikuje v rozmezí 6 -12 měsíců po dávce druhé. Ta nám zajistí ochranu na dobu tří až pěti let.

RBP standardně přispívá na očkování proti klíšťové encefalitidě částkou do 1 tisíce korun. Nicméně děti a senioři mohou využít i slučování finančních příspěvků od rodinných příslušníků, přátel a známých, a to až do částky 10 tisíc korun.

Ivo Čelechovský, tiskový mluvčí RBP: „V roce 2019 jsme přispěli více než 10 tisícům pojištěnců RBP. Z tohoto polovinu tvořily děti a mládež do 18 let. Letos se prozatím jedná o další 4 tisíce osob." 

Klienti pojišťovny navíc mohou dostávat pravidelné informace o výskytu klíšťat a jejich aktivitě v rámci kraje.

Ivo Čelechovský, tiskový mluvčí RBP: „Tuto službu nabízíme v elektronické aplikaci my213. Stačí se jenom přihlásit ke službě Aktivita klíšťat."

Klíšťový zánět mozku může probíhat pod různým klinickým obrazem. Od lehkého, které připomíná chřipku, až po těžké zánětlivé onemocnění centrálního nervového systému. To může zanechat i trvalé následky v podobě obrn, chronických bolestí hlavy, poruch soustředění, poruch hybnosti, snížené výkonnosti a depresí.ASF jobs. s.r.o, - Karviná
Karviná
od 96 Kč/hod.

Detail

SLEZSKOMORAVSKÉ KOMINICTVÍ s.r.o.,
Ostrava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace, pracoviště v rámci Frýdku-Místku
Frýdek-Místek
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků