Základní část soutěže hudebníků LÍHEŇ 2020 vrcholí v pátek!

  • 26. června 2020,
  • 10:30,
  • PR

Po tříměsíční pauze se opět rozjela kola největší středoevropské hudební soutěže Líheň a tento týden vyvrcholí posledními dvěma koly její základní část. Bude tak po osmnácti koncertních soutěžních kolech v klubech známo osmnáct čtvrtfinalistů!

Po šestých základních kolech doplnily dosavadní čtvrtfinalisty dvě kapely – z karvinského Hard Cafe poslal do dalších bojů odborná porota skupinu Luna z Olomouce, z havířovského Clubu Centrum zase postoupili ostravští Coincidence. „Všechny kapely havířovského kola byly z regionu a v podstatě z Ostravy. První kapela si říká The Renegades a je to sympatická parta o třech členech hrající parádní alternativní rock, velmi pečlivě zahraný a s patřičným citem zazpívaný. Rozhodně navodila v klubu tu správnou atmosféru. Druhou kapelou večera byla havířovsko-ostravská Kostrakola, která jen ve dvou členech dokázala pomocí perfektně vyumělkovaných samplů, nabudit atmosféru většího hudebního tělesa. Rysy této muziky byly místy solidně dramaticky temné a návštěvníci klubu Centrum i porota si je patřičně užívali. Do třetice na podium vyběhla ostravská hardrocková partička Coincidence, která už má s Líhní zkušenost z minulých let. K rockenrollu vždy patřila dravost a nespoutanost a tihle kluci nám jí naservírovali vrchovatě. Tato parta s věkem zraje a porota, překvapena sehraností a drivem celého seskupení i parádních kytarových sól, dala Coincidence největší počet hlasů a poslala ji do čtvrtfinále,“ popsal průběh dalšího základního kola porotce Marcel Gajdáček.

Poslední dvě místa v osmnáctičlenném čtvrtfinále si vybojují dvě kapely už tento pátek. V havířovském Clubu Centrum se o to od sedmé večerní pokusí kapely MadRain (Odry), BIKKINYSHOP (Beroun) a Raw Wave (Praha). V karvinském Hard Cafe na pódium nastoupí Rosa Nocturna (Brno), Rousing Numbers (Hulín) a RIGHTNOW (Strakonice). Kdo doplní čtvrtfinalisty bude jasné nejpozději v jedenáct večer, kdy soutěžní koncerty skončí. Vstupné na koncerty je nulové. Další podrobnosti k soutěži přináší www.lihen.cz a FB profil soutěže.Krzywoň s.r.o. - staveniště
Opava
od 120 Kč/hod.

Detail

EEREE s.r.o. - pracoviště
Bruntál
od 8 050 do 8 050 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Mošnov
Mošnov
od 90 do 110 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků