Zajímá Vás včelaření? Absolvujte naši Včelařskou akademii!

  • 21. září 2020,
  • 9:11,
  • PR

Včelařský spolek Moravy a Slezska, z.s. už čtvrtým rokem připravuje cyklus přednášek pro zájemce o včelařství a pro včelaře, kteří se chtějí svému koníčku věnovat na standartní úrovni.

Od října začíná cyklus přednášek odborníků oboru včelařství a profesionálů, kteří provedou v ucelených blocích posluchače nástrahami včelařství a odkryjí mnohým neznámé obrázky. Přednášky probíhají v areálu Slezské univerzity Opava vždy první sobotu měsíce od 8:00 hod. s přestávkou na oběd a obvykle končí v 17:00 hod.

Letošní rok je na pořadu už 4 ročník a jsme rádi, že jsme v uplynulých třech ročnících poskytli podporu asi 100 posluchačům, kteří si na závěr odnesli Certifikát včelaře.

Informace hledejte na našich www.vcelarime-sami.cz a v galerii „Včelařská akademie“ najdete i zajímavé komentáře a fotografie z minulých ročníků.

Dámy a pánové, včelařství je obor s jiným adrenalinem a věřte nebo nevěřte, je to obor, který Vás naplní emocionálně a zároveň uklidní. Kdo nevstoupil do této vědy, tak si neumí představit, co může zažít a vědomí, že podporujeme hmyz, který je na planetě o několik milionů let déle, než člověk je prostě úžasné. Včela medonosná je indikátor životního prostředí a bez včel bychom mohli zapomenout na zdravé ovoce a naše krajina by byla smutná. Chyběly by nám nejen pestré květinky, prostě příroda by byla smutná.

Včela medonosná nám poskytuje produkty, které sice umíme uměle vyrobit, ale absolutně je nelze nahradit co do významu pro náš organismus. Med nám podvodní obchodníci nabízí celoročně v tekutém stavu, aniž se zamyslí nad faktem, že pravý med vždy zkrystalizuje. Je jenom škoda, že naši spoluobčané tento fakt nějak neberou a je jim to jedno co vlastně jí.

Proto podporujeme včelaře se zájmem, aby byli znalí a svému oboru rozuměli. Včelař by měl umět vysvětlit význam včel a orientovat se ve včelích produktech. Včelí produkty jsou velkým pokladem pro nás a jejich pravidelná konzumace přispívá ke zlepšení imunity a zvyšují odolnost na nemoci a neduhy naši doby.

Přátelé, máte zájem o včelařství? Chcete zvýšit úroveň svého včelařského provozu? Uvažujete o tom, že by jste se včelaření věnovali? Je tady „Včelařská akademie“ Včelařského spolku Moravy a Slezska, z. s., který Vám nabízí pomocnou ruku. Vše na www.vcelarime-sami.cz

Mgr. Václav Sciskala, předseda VSMaSSTRABAG a.s. - okres NJ
Šenov u Nového Jičína
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

GAMI CZ Ostrava, s. r. o.,
Ostrava
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Marián Baláž - Ostrava
Ostrava
od 130 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků